U Galeriji grada Krapine otvoren 9. zagorski likovni salon
Tri jednako vrijedne nagrade pripale su Jadranki Fatur, Ivani Ožetski i Željku Kropfu
U Galerije grada Krapine uz prisustvo brojnih likovnih umjetnika u utorak je otvoren 9. zagorski likovni salon, najveća trijenalna žirirana likovna manifestacija u sjeverozapadnoj Hrvatskoj.
89 autora
Za ovogodišnji Salon stručni ocjenjivački sud u sastavu Branka Hlevnjak, Dora Kovačević i Dražen Trogrlić odabrao je 89 autora sa 137 radova. Dodijeljene su i tri jednako vrijedne nagrade koje su pripale Jadranki Fatur, Ivani Ožetski i Željku Kropfu. Na otvorenju Salona je prisutne u ime organizatora POU Krapina, Galerije grada Krapine pozdravila ravnateljica Grozdana Pavlović. Stručnu ocjenu ovogodišnjeg Zagorskog likovnog salona dala je članica ocjenjivačkog suda, likovna kritičarka Branka Hlevnjak, a otvorio ga je gradonačelnik Grada Krapine Zoran Gregurović. Salon prati opsežan katalog u kojem je uz životopis autora objavljena i fotografija jednog rada. Dizajn kataloga, pozivnica i plakata izradila je kao i svih dosadašnjih godina akad. slikarica grafičarka Ana Zubić.
Zagrebački solisti
Nakon otvorenja Salona koncert je održao renomirani hrvatski ansambl klasične glazbe Zagrebački solisti koji su svojim muziciranjem oduševili prisutne Pokrovitelji Salona i koncerta su Ministarstvo kulture i medija RH, Grad Krapina i Krapinsko-zagorska županija. Otvorenje Salona i koncert održani su u skladu s trenutno važećim epidemiološkim preporukama, a mogli su se pratiti i uživo putem YouTube kanal POU Krapina. 9. zagorski likovni salon ostaje otvoren do 1. listopada 2021. godine, a može se razgledati radnim danima od utorka do subote od 10 do 13 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
Oroslavska 'Ljetna pozornica' uspješno završila, a zaposlenicima stiže lijep bonus: 'Ispravno je taj trud prepoznati i nagraditi'
Čak šest darivatelja ima 100+ darivanja: Zabočka akcija prikupila 92 doze krvi
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Muškarcu (86) stablo prikliještilo dio tijela, prevezen je u OB Zabok
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
