Tradicionalno proštenje 'na Verama' i blagoslov quadova
Druženje i domjenak pripremili su mještani Huma Stubičkog i Sekirevog Sela
Jučer je u Humu Stubičkom "na Verama", u Gornjoj Stubici, održano je tradicionalno godišnje proštenje.
Misno slavlje predvodio je upravitelj župe sv. Jurja mučenika u Gornjoj Stubici vlč. Nikola Jurković, a svojim izvedbama upotpunio Puhački orkestar Vatrogasne zajednice Općine Gornja Stubica.
Nakon mise, uslijedio je i tradicionalni blagoslov quadova. Moto klub "Zagorski anđeli" na čelu s predsjednikom Tomislavom Tišljarom organizirao je okupljanje članova kluba, a vozače i njihova vozila blagoslovio je vlč. Nikola Jurković.
Nakon mise i blagoslova quadova, uslijedilo je prigodno druženje i domjenak kojeg su pripremili mještani Huma Stubičkog i Sekirevog Sela. U organizaciji cjelokupnog događaja osobito su se istaknule članice Udruge žena Hum Stubički na čelu s predsjednicom Vesnom Bokun, zatim članovi Moto kluba "Zagorski anđeli" na čelu s predsjednikom Tomislavom Tišljarom te članovi Vijeća Mjesnog odbora Hum Stubički - Sekirevo Selo na čelu s predsjednikom Žarkom Čehkom.
Osim brojnih mještana, događanju su nazočili i zamjenik načelnika Općine Gornja Stubica Vladimir Škvorc, općinski vijećnici te mještani okolnih naselja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prometni kolaps u Zagorju: Stvaraju se velike kolone – 'Nemoguće je probiti se do Zaboka'
Milanović donio odluku: 'Povlačim hrvatske vojnike iz Iraka i Libanona'
Romina iz Petrovskog otvorila zagorski tjedan 'Večere za 5'. Evo što je kuhala, koliko je bodova osvojila
Konačno potpisan ugovor: Kreće izgradnja brze ceste do Marije Bistrice
EVO TKO SU KANDIDATI: 'Večera za 5' ovog tjedna kuha se u Zagorju
Uskoro bez struje ostaju dijelovi 12 naselja u 2 grada i 2 općine u Zagorju
Kad se žene posvete sebi: U Donjoj Stubici održana prva “BROW LIFT & WINE” radionica
U zatvoru buknuo požar, dio zatvorenika završio je u bolnici: 'Gorjeli su madraci'
Klanjec: Branitelji iz udruge "Lijepa Naša" predstavili ambiciozne planove za budućnost
Istraživanje otkrilo bogatstvo riba i školjkaša rijeke Sutle
Predstavljanje rezultata istraživanja „Mala rijeka, veliki svijet: ribe i školjkaši rijeke Sutle“
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Organskom gnojidbom do boljeg uroda voća i povrća - sad je pravi trenutak
