Svjetski poznati autor stripova dolazi u zabočki Regenerator
U četvrtak, 11. rujna u 20 sati u Regenerator dolazi Danijel Žeželj, svjetski priznati umjetnik, koji će se zagorskoj publici predstavit s multimedijskim performansom Animalija.
Animalija je performans koji se temelji na interakciji glazbe i slikanja, spajajući zvuk i slike u narativnu scensku predstavu.
Posljednjih godina autor surađuje sa skladateljima i glazbenicima Alenom i Nenadom Sinkauzom te bubnjarom Marcom Quarantottom koji će mu se u formaciji sastava ROJ OSA pridružiti i na nastupu u Zaboku.
Radi se o vrhunskom umjetničkom projektu i jedinstvenoj izvedbi u jednom od najboljih klubova u ovom dijelu svijeta, klubu Regenerator.
Autor je dvadeset i pet grafičkih romana i osam kratkih animiranih filmova. Stripove i ilustracije objavljivao je u Europi, Sjevernoj, Srednjoj i Južnoj Americi, Aziji i Africi. Njegovi izdavači su DC Comics, Marvel, Dark Horse, Heavy Metal, Image, Glénat, The New York Times, Harper’s Magazine, Dargaud, Glénat, Grifo Edizioni, Eris Edizioni i mnogi drugi.
Autor predgovora njegova prvog grafičkog romana RITAM SRCA izdanog 1993. godine bio je ni više ni manje nego - Federico Fellini, jedan od najvažnijih režisera 20. stoljeća.
Grafičke romane svjetski poznatog umjetnika možete posuditi i u Gradskoj knjižnici Ksaver Šandor Gjalski u Zaboku. Žeželjevi filmovi će biti prikazani u kinu Regenerator, dan nakon performansa u klubu Regenerator.
Organizator događaja je Udruga GOKUL u suradnji s CUK Regenerator.
Program je potpomognut sredstvima Ministarstva kulture i medija RH, Hrvatskog audiovizualnog centra, Krapinsko-zagorske županije i Zaklade ''Kultura nova''.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Veliki uspjeh: Hrvatska u finalu Eurosonga nakon napete polufinalne večeri!
Preokret 20. svibnja mijenja sve: 3 znaka rješavaju obiteljski problem i dobivaju neočekivan novac!
Teška nesreća: Autom sletio na gradilište, vozač prevezen u Opću bolnicu
Liječnici OB Zabok završili dvije prestižne edukacije iz laparoskopske kirurgije hijatalnih hernija
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
