Pušlek Pepelkovih stihova
U prepunoj dvorani krapinskoga Pučkog i otvorenog učilišta prošloga je tjedna predstavljena zbirka stihova Ivice Pepe
U prepunoj dvorani krapinskoga Pučkog i otvorenog učilišta prošloga je tjedna predstavljena zbirka stihova Ivice Pepelka, u nakladi Službenog glasnika d.o.o. Krapina.
Nazvana je po jednoj od njegovih najčešće izvođenih popevki «Kaj vu duši» i ovim je predstavljanjem jedan od u Hrvatskome zagorju najomiljenijih pjevača počeo s obilježavanjem 40. obljetnice svoje estradne prisutnosti.
Završni će događaj, kao što se čulo u Krapini, uslijediti potkraj godine kada će Ivica Pepelko, koji stalno živi u Varaždinu, 6. prosinca održati solistički koncert u Lisinskom, u organizaciji Radija Kaj.
Ljubi uspomene i svoj kraj
Pepelkovi stihovi, odnosno riječ je većinom o uglazbljenim tekstovima, podijeljeni su u nekoliko cjelina: Dok Zagorja bu, bude i popevki; Nemam se cajt spominati; Nije život čaša vina; U dvoje je najljepše; Suze i kušleci; Sve ljubavi i Bogeku na slavu i diku.
O autorovu stvaralaštvu i samom nastajanju zbirke govorili su Ladislav Prežigalo, koji je napisao predgovor i glavni urednik i producent Zdravko Grabušić. Možda je sažetak u Prežigalovim riječima: «Ivica Pepelko živi s osjećajima, ljubi uspomene, obožava kraj svojega življenja i njemu pjeva».
Predstavljanje uistinu dobro dizajnirane knjige stihova imalo je i svoj glazbeni dodatak - pjevački nastup Ivice Pepelka u duetu s Gordanom Ivanjek uz glasovirsku pratnju Darka Berovića i uvijek dojmljive vokalne skupine «Kajda».
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stavite list lovora u hladnjak na sat vremena: Trik iskusnih domaćica koji rješava veliki problem
Užas u Zagorju: Djevojka se zabila u betonski most, mladić ispao iz auta. Oboje prevezeni u Opću bolnicu
Veliki rast broja raspada brakova: Na svakih 100 sklopljenih brakova u Zagorju dolazi oko 40 razvoda
Upravo je zatreslo. Potres se osjetio i u Zagorju
Požar u Zagorju: Spaljivao otpad, vatra izmakla kontroli
Sudar tri automobila u Zlataru
Uhićen Željko Kerum
Lagao o bombi u shopping centru u Varaždinu, tražio 100.000 eura. Evo što ga je snašlo
[PROGNOZA VREMENA] Evo koliko će biti vruće
Uskoro nestaje struje u ovim zagorskim mjestima. U pitanju su i dva grada
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
