PORUKE SA SAJMA ZDRAVLJA: Uravnotežena prehrana i što više kretanja
U Zlataru se danas održava deveti Sajam zdravlja u organizaciji patronažnih sestara Doma zdravlja Krapinsko - zagorske županije
Tema ovogodišnjeg Sajma zdravlja je Zajedno do zdravlja - sigurnost hrane. Prema riječima Biserke Sviben, glavne sestre Doma zdravlja Krapinsko - zagorske županije naglasak je na prevenciji bolesti.
- Zdravlje je najveće bogatstvo, ali to shvatimo u trenutku kad ostanemo bez njega. Želimo poručiti da na zdravlju treba raditi i to od malih nogu te postaviti dobre temelje da bi kasnije bili što zdraviji – poručila je Sviben.
Osim patronažnih sestara sa svojim štandovima na Trgu Slobode su i djelatnici OB Zabok, Zavoda za hitnu medicinu, Centra za socijalnu skrb, Obiteljskog centra, Pomoći u kući, Kluba liječenih alkoholičara Bistrina i Zavoda za javno zdravstvo.
Dr. Marina Stanković Gjuretek, voditeljica Odjela za javno zdravstvo KZŽ kao zdravu životnu naviku dostupnu svima preporučila je hodanje i zdravu uravnoteženu prehranu. Sajmu zdravlja prethodila je uvodna aktivnost prošlog utorka, akcija 'Hodanjem do zdravlja. Sudjelovalo je više od dvjestotinjak sudionika, najviše mladih, a cilj je bio mobilizirati djecu, osnovnoškolce koji su u upravo u razdoblju da formiraju svoje životne navike.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Kazneno prijavljena: Djevojka koja je pretukla Filipinca ide u pritvor
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
