'Položaj žena u Hrvatskoj nije na onoj razini na kojoj bi trebao biti'
U Zaboku je održano predavanje pod nazivom 'Nevolje s ravnopravnošću' povodom Dana žena
Savjet mladih Krapinsko-zagorske županije i Povjerenstvo za ravnopravnost spolova Krapinsko-zagorske županije u suradnji s Inicijativom mladih za ljudska prava i VoxFeminae danas su organizirali predavanje pod nazivom 'Nevolje s ravnopravnošću' povodom Međunarodnog dana žena u Centru za mlade Krapinsko-zagorske županije. Ovo je peti po redu grad u Hrvatskoj, od njih petnaest, u kojem se održava predavanje.
- Cilj radionice je upoznati mlade s poviješću, odnosno tematikom Dana žena i zašto ga obilježavamo - rekao je Hrvoje Novak, predsjednik Savjeta mladih Krapinsko-zagorske županije.
Branka Vierda, koordinatorica programa pravde u Inicijativi mladih za ljudska prava rekla je kako su organizatori prepoznali kako je bitno razgovarati o ženskim pravima i ženskom pitanju općenito, a govorila je o tome kakav je položaj žena u Hrvatskoj. - Položaj žena nije na onoj razini na kojoj bi trebalo biti. Ravnopravnost nije uspostavljena, neovisno o tome što postoje nacionalni programi i lokalni programi i zakoni. Ta primjena ne vidi se u društvu - objasnila je Vierda i naglasila kako žene u Hrvatskoj nisu ravnopravne s muškarcima. - O ovom problemu bi se u našem društvu trebalo ozbiljno i sistematično govoriti - dodala je Vierda.
Na predavanju su uz srednjoškolce iz Srednje škole Zabok bili prisutni i Martina Gregurović Šanjug, pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mladih KZŽ, zamjenica gradonačelnika Zaboka Valentina Đurek, predsjednik SDP-a Zabok Ozren Hanžek te predsjednica SDFŽ SDP-a Krapinsko-zagorske županije Sandra Turković.
- Suočeni smo s brojkama koje govore da je udio žena u društvu na izvršnim funkcijama daleko niži od prosjeka . Moramo se suočiti s činjenicom da je samo šesnaest posto žena u Krapinsko-zagorskoj županiji vršiteljica političkih dužnosti. Niti trideset posto je žena koje su poduzetnice u županiji, a žene su Europskoj uniji imaju deset posto manju plaću za isti posao kojeg obavljaju i muškarci - rekla je Gregurović Šanjug.
Zamjenica gradonačelnika Zaboka Valentina Đurek izrazila je organiziranjem ovakve radionice u Zaboku. - Radionica je interaktivna, a cilj nam je da mlade koji su prisutni naučimo što predstavlja Dan žena - istaknula je Đurek.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Uništava srce i jetru: Najgora je namirnica na svijetu, a Hrvati je jedu kao ludi
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Preminula je Vedrana Rudan
Policija upala u zgradu HDZ-ove županije!
Psihijatar Marčinko: 'Piromanija i podmetanje požara nisu isto. Ovo je motivacija onih koji rade palež'
[FOTO] Zlato je stiglo u Hrvatsku! Saru dočekali obitelj i prijatelji: 'Ubilo me! Ovo je nagrada za sav trud'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
