Otkrivena i blagoslovljena spomen bista mons. Ivana Špoljara u Gornjoj Stubici
Dar je to Općine Gornja Stubica, na inicijativu udruge Gornjostubička luč, a djelo dr. art. Mirjane Drempetić Hanžić Smolić
Jučer je u Gornjoj Stubici, na blagdan Duhova, otkrivena i blagoslovljena spomen bista mons. Ivana Špoljara, koji je preminuo u ožujku ove godine.
Bista je postavljena u ''Vrtu'' pod tornjem Župne crkve svetog Jurja, na inicijativu udruge Gornjostubička luč, kao dar Općine Gornja Stubica, stoga ju je otkrio načelnik Gornje Stubice Jasmin Krizmanić i Mario Poštek, koji je bio prvo dijete kojega je mons. Špoljar kristio kada je došao na službu u Gornju Stubicu.
Djelo je to dr. art. Mirjane Drempetić Hanžić Smolić, koje je nastalo povodom 60. obljetnice svećeništva, 40. obljetnice Špoljarovog dolaska na čelo gornjostubičke župe te u godini njegove smrti.
Prije otkrivanja biste, održana je molitva na grobu mons. Špoljara, a potom i misa u župnoj crkvi koju je predvodio mons. dr. Valentin Pozaić. Uz brojne župljane, otkrivanju biste su prisustvovali i gornjostubički svećenici, kao i svećenici iz okolnih mjesta te drugi uzvanici, a u prigodnom programu sudjelovao je Puhački orkestar VZO Gornja Stubica i Vokalisti svetog Jurja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Nesreća u Zagorju: Četiri osobe Hitna odvezla u OB Zabok
Tužna vijest: Preminula ugledna hrvatska liječnica (44)
Kaos na terenu: Izbio požar na području općine - Vatrogasne snage u akciji!
[FOTO] Teška nesreća: Vatrogasci morali rezati vozilo kako bi izvukli unesrećene
Zagorec (58) nasjeo na oglas na društvenoj mreži: Ostao bez više od 100 tisuća eura!
Život se konačno poboljšava za 2 znaka nakon 3. travnja: Mjesec u Vagi donosi stabilnost
FOTOGALERIJA: U Svetištu Majke Božje Bistričke počeli obredi Svetog Vazmenog trodnevlja
U vremenu ratova i straha, svećenik iz Zagorja ima jasnu poruku: ‘Život je pobijedio smrt’
Stiže novi šok: Evo koliko bi od utorka moglo koštati gorivo u Hrvatskoj
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
Proljetna noćna mora: Vlaga i plijesan na svakom koraku!
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
