Odličan novogodišnji koncert loborskih vatrogasaca
Već dvanaestu godinu za redom, članovi Puhačkog orkestra DVD-a Lobor za svoje mještane priređuju svečani koncert. U cr
Već dvanaestu godinu za redom, članovi Puhačkog orkestra DVD-a Lobor za svoje mještane priređuju svečani koncert. U crkvi Sv. Ane u Loboru ove su se nedjelje okupili mnogobrojni ljubitelji veselih blagdanskih nota i uživali u spletovima evergreen glazbe i uvježbanim svjetski poznatim klasičnim i božićnim glazbenim djelima.
S članovima Puhačkog orkestra nastupio je bariton Antonio Korade, učenik III. godine solo pjevanja u Srednjoj glazbenoj školi „Vatroslav Lisinski“ uz pratnju Daria Šeremeta, učenika IV. godine Srednje glazbene škole u Varaždinu. Domaćim glazbenicima na koncertu pomogli su i članovi za tu priliku posebno osnovanog puhačkog kvinteta.
Puhački orkestar DVD-a Lobor na ovaj način i dalje njeguje gotovo stoljetnu tradiciju muziciranja u njihovom kraju, a redovito sudjeluju na smotrama puhačkih orkestara diljem Hrvatske i inozemstva. Orkestrom od tridesetak članova u zadnje vrijeme vrlo uspješno dirigira mladi profesor Igor Kralj, inače član Orkestra Hrvatske vojske i orkestra kazališta „Komedija“.
– Zahvaljujem našim glazbenicima i svima u publici na ovako brojnom odazivu na naš novogodišnji koncert ovdje u crkvi Sv. Ane - rekao je Josip Hendija, predsjednik DVD-a Lobor, dok je načelnik Andrija Smetiško okupljenima pohvalio rad orkestra, naglasivši „kako loborski glazbenici ljestvicu kvalitete sviranja svake godine dižu sve više“.
Na kraju svi su zajedno zapljeskali na poznate taktove „Radetzky Marcha“, autora Johanna Straussa Starijeg. Sudionici i i gosti tom su prilikom primili prigodne poklone i zaželjeli svima sve najbolje u Novoj, a voditelj Kralj još jednom pozvao sve mlade koji vole svirati da se pridruže u pripremama Puhačkog orkestra, „naravno za sljedeći, 13. koncert, na istom mjestu i u isto vrijeme“.
Prethodni članak
Sljedeći članak
FOTO: 'Štrajenje' kao dobrodošlica za novorođenu bebu
U tijeku velika akcija policije u Zagorju. Podigli i dronove
Učenik brutalno pretučen u osnovnoj školi. Njegova majka: 'Lupali su mu glavom o umivaonik'
ANKETA: Poskupljuju domovi za starije, evo što o tome kažu Zagorci
Nova era prijevoza: Zagorski grad dobit će 2 električna autobusa
Mladi Klanjčani dobili 4.000 eura za svoj prvi dom, 'Želimo da ostanete ovdje!'
FOTO s mjesta drame: Policajci spasili vozača iz gorućeg auta
Uvode se oštre kazne: Hrvatima se ovo više neće tolerirati
Općina Zlatar Bistrica raspisala natječaj za dodjelu studentskih, sportskih, i učeničkih stipendija te stipendija za deficitarna zanimanja
[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
Izrada kućice za ježa – korak prema očuvanju prirode
U Zaboku veselim zvukovima svečano otvoren novi slušni centar Neuroth
[VIDEO] Mario Commerce okupio preko 100 sudionika na konferenciji o riznici i digitalizaciji JLS-a
