Obitelj Hrbić izlaže u Mariji Bistrici
Općinska knjižnica i čitaonica Marija Bistrica organizira u četvrtak 27. studenoga otvorenje izložbe obitelji Hrbić. Slikarica Nedjeljka Hrbić izlaže većinu djela, zajedno sa suprugom Rajkom i kćerkom Rajkom. Izlaže dvadesetak godina, na skupnim i samostalnim izložbama, uglavnom krajolike, vedute i florealne motive, intimističkog narativa s bogatim i pastuoznim rukopisom. Njena djela, uglavnom ulja na platnu, odišu vedrinom i realističnom točnošću.
Rajka Hrbić u slobodno vrijeme bavi se pjesništvom i slikarstvom. Prvu samostalnu izložbu imala je 2006. Godine. Sudjeluje na skupnim izložbama te domaćim i međunarodnim likovnim kolonijama. Slika tehnikom akrila, ulja i tuša u boji, ali i kombinira tehnike poput decoupagea i oslikavanja svile. U izradi predmeta koristi se glinom. Bavi se izradom dizajna kišobrana, šalica i sličnih predmeta te ilustrira knjige. Članica je likovne radionice "Lipa" KUD-a "Matija Gubec" u Gornjoj Stubici. O izložbi će govoriti prof. Zvonko Šarčević, a otvori će ju načelnik Općine Marija Bistrica Josip Milički.
Moderatorica će biti Ana Kruhak, a stihove će kazivati učenici 5. a razreda OŠ Marija Bistrica Lucija Parlov i Patrik Lacković, mentor Marinko Micak. Glazbeni gosti su Srečko Blažičko, vokalni solist i Rajko Hrbić, muzička pratnja na mandolini. Početak otvorenja je u 18 sati, a izložba ostaje otvorena do kraja prosinca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UPALJENI GENERATORI: Evo gdje tuča najviše prijeti
Novac će im se lijepiti za prste: Ova 3 znaka od 20. srpnja konačno pune novčanike i više se ne brinu o dugovima
Nova akcija USKOK-a: Uhićen legendarni hrvatski nogometaš
[FOTO] Tuča debljine 5 cm pala u Sloveniji, evo što ide prema nama
Internetske prijevare: Zagorka uplatila akontaciju za ljetovanje i ostala bez novca
Veliki potres u hrvatskom nogometu: Sportska inspekcija ulazi u klub, predsjednici prijeti zabrana rada
Šokantni detalji: Policajci se u službenom autu seksali s istom ženom! Njen muž otkrio snimke...
Vozači, oprez: Nova kamera za nadzor brzine u Zagorju – evo gdje je postavljena!
Strašna tragedija: Buknuo požar, jedna osoba smrtno stradala
Otvorene prijave za 9. Mininogometni turnir Javor 2026., ovu su svi detalji
[VIDEO] Tražiš posao? Pridruži se timu DUNAPACK PACKAGING
Neka vrućina radi za vas: Ovoga ljeta visoke temperature u Hrvatskoj donose i visoke popuste, saznajte kako!
Vidite li ovog kukca u dvorištu? Nemojte ga tjerati, učinit će vam veliku uslugu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
