Noć muzeja u Muzejima Hrvatskog zagorja - DETALJAN PROGRAM
U Noći muzeja, u petak 27. siječnja na području Krapinsko-zagorske županije, program su pripremili svi muzeji koji djeluju u sklopu Muzeja Hrvatsko zagorja. U Muzeju seljačkih buna program počinje u 17 sati likovnom radionicom «Djeca crtaju vodu»
U Noći muzeja, u petak 27. siječnja na području Krapinsko-zagorske županije, program su pripremili svi muzeji koji djeluju u sklopu Muzeja Hrvatsko zagorja. U Muzeju seljačkih buna program počinje u 17 sati likovnom radionicom «Djeca crtaju vodu».
U 19 sati slijedi predstavljanje Muzeja voda uz instalaciju Muzej voda, autora Krešimira Bauera koji će ujedno predstaviti inicijativu za osnivanje interaktivnog muzeja voda.
U 19 i 30 započinje predavanje na temu «Što je voda». Predavač Nenad Raos ukazat će na najrazličitije uloge vode u životu čovjeka, životinja i izvanzemaljaca.
Večer će začiniti jazz glazbenici iz Svetog Križa Začretja, Local Jazz Combo.
DETALJAN PROGRAM
MUZEJ SELJAČIH BUNA, Gornja Stubica, 049 587 890
Muzej voda u Muzeju seljačkih buna, 17:00 do 22:00
17.00
Likovna radionica Djeca crtaju vodu
19.00
Predstavljanje Muzeja voda uz instalaciju Muzej voda, autora Krešimira Bauera
Krešimir Bauer predstaviti će inicijativu za osnivanje interaktivnog muzeja voda. Predstavljanje prati provokativna instalacija koja će progovoriti o vodi i konzerviranju.
19.30
Predavanja dr. sc. Nenada Raosa: Što je voda?
Nenad Raos ukazati će na najrazličitije uloge vode u životu čovjeka, životinja i izvanzemaljaca.
20.30
Glazbeni program: Local Jazz Combo, Sv. Križ Začretje
Večer će začiniti jazz glazbenici iz Svetog Križa Začretja.
Projekcija: Vode u Hrvatskoj i pustolovine Hucka Finna
Voditelj: Vlatka Filipčić Maligec
MUZEJ "STARO SELO" KUMROVEC, Kumrovec, 049 225 830, 831
KUMROVEČKO-AMERIČKA NOĆ –u spomen na kumrovečkog poliglota (Alojza/Luiza Ulamu)18:00 do 22:00
Projekt će prezentirati suradnju između malog zagorsko sela Kumrovec i američkog grada Chestera. Suradnja u smislu formiranja Društva Kumrovec Chester, započela je ( prema našim izvorima) 1951. godine i trajala do 1956. Alojz Ulama, rođen kumrovčan poznat je kao svjetski putnik i poznavatelj više svjetskih jezika te zahvaljujući njegovoj inteligenciji i naprednom promišljanju uspjela se uspostaviti spomenuta suradnja. U Noći muzeja uz fotodokumentarnu izložbu moći ćete uživati i u bogatom kulturnoumjetničkom programu.
Voditelj:
Branka Šprem-Lovrić
Tatjana Brlek
DVOR VELIKI TABOR, Desinić, 049 374 970
Noć muzeja u Dvoru Veliki Tabor od 18:00 do 24:00
Uz besplatni ulaz u periodu od 18,00 do 24,00 sata posjetitelji će pored obnovljene arhitekture Dvora Veliki Tabor moći razgledati izložbe:
1. Veliki Tabor u svjetlu otkrića
2. Vrijeme utvrda : plemićki grad Vrbovec na Sutli
18,00
predavanje o arhitekturi Dvora Veliki Tabor – uvod u radionicu „Sagradimo Veliki Tabor – zajedno“
19,30
kostimirano stručno vodstvo
18,00 – 21,00
prezentacijska radionica upoznavanja srednjovjekovnog oružja – izrada pancira
21,00
druženje s Veronikom Desinićkom
Voditelj:
Nadica Jagarčec
GALERIJA ANTUNA AUGUSTINČIĆA, Klanjec, 049 550 343
Noć muzeja 2012. – Tango Tangente u Noći muzeja od 18:00 do 22:00
18.00 – 22.00
Tango Tangente u Noći muzeja – likovno-plesna večer
Tangente su skulpturalna instalacija Maje Šimunović, postavljena u jednoj od dvorana Galerije Antuna Augustinčića,a koja se za otvorenja izložbe u Noći Muzeja preobražava u plesnu dvoranu, naravno, za tango. Dođite i uživajte s nama, u Tangentama i tangu: plesni podij je vaš!
Voditelj:
Božidar Pejković
MUZEJ KRAPINSKIH NEANDERTALACA, Krapina, 049 371 491
Noć muzeja u Muzeju krapinskih neandertalaca od 18:00 do 24:00
Posjetitelje Muzeja krapinskih neandertalaca u Noći muzeja 27. siječnja očekuje obilazak stalnog postava te radionica izrade kamenih alatki!
Ulazak u Muzej biti će omogućen samo posjetiteljima s kuponima koji će se moći podići u Turističkoj zajednici Grada Krapine.
Voditelj:
Vlasta Krklec
Prethodni članak
Sljedeći članak
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
Dobre vijesti za tisuće obitelji: Uskoro počinje isplata naknada
Donesen je novi Zakon o naplati cestarine: Evo kako će izgledati vožnja autocestom
FILMSKA POTJERA: Autom jurio u suprotnom smjeru, policija pod rotirkama u lovu
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
