Muzej Staro Selo Kumrovec pripremio glazbenu poslasticu u 'Noći muzeja'
I u Muzeju Staro selo Kumrovec održala se Noć muzeja
U Muzeju "Staro selo" Kumrovec ovogodišnju Noći muzeja otvorili su učenici i profesori Glazbene škole Pregrada, Područnog odjela Kumrovec uzbudljivim koncertom u punoj učionici Osnovne škole Kumrovec i zbornim pjevanjem i sviranjem dokazali da su talentirani za glazbu uz dobar pedagoški rad svoje glazbena škole, što su i na brojnim produkcijama i pojavljivanjima učenika na natjecanjima.
Program je nastavljen nastupom Etno udruge "Zipka" Kumrovec, koja s s voditeljicom Zdenkom Poljak, slave 18. Godinu svog postojanja i uspješnog djelovanja, napjeva i plesova kumrovečkog kraja. Poljak je poznata na lokalnoj sceni, ali i na brojnim nastupima širom Hrvatske. Ove noći predstavila se spletom pučkih napjeva, vezane i uz Ophode Jure Zelenog, koji slavi 15. obljenicu svojih etno-nastupa."Zipka" je zaslužna za upis Jurjevskih običaja na listu zaštićenih nematerijalnih kulturnih dobara Republike Hrvatske
Nakon što je pozdravila nazočne ljubitelje glazbe, voditeljica Muzeja "Staro selo" Kumrovec, muzejska pedagoginja i viša kustosica, Tatjana Brlek je istaknula da se ove godine održava 15. po redu Noć muzeja, manifestacija koja je započela 2005. godine s nekolicinom zagrebačkih muzeja da bi tijekom proteklih godina prerasla u najznačajniju manifestaciju Hrvatskih muzeja. I kumrovečki muzej se može pohvaliti s nekoliko jubileja: 5 godina ove glazbene škole, 10 godina sudjelovanja u programu Noć muzeja, navršenih 10 godina manufestaciuje Ophodi Trikraljskih zvjezdara i Ophoda jure Zelenog.
S program ovogodišnje Noći muzeja povezana je i godina održavanja interaktivnih programa i manifestacija prepoznatljivih za ovaj muzej i Noć muzeja, Ophodi Trikraljskih zvjezdara, Ophodi Jure Zelenog predstavljeni su projekciijom na otvorenom. Tijekom trajanja programa posjetitelji su razgledali i stalne muzejske postave, a posebno tradicijsku zagorsku svadbu.
Bogati program u Noći muzeja "Staro selo" Kumrovec zaokružio i Duo Alla Danza:pofesori glazbe na glazbenmoj Školi Pregrada: Gorana Tomašić Šragalj, flauta i Slaven Špoljarić, gitara, koji su sa svojim izvedbama 13 kompozicija Bacha, Chopina, Beethovena i desetak drugih glazbenih velikana, ostavili dubok dojam na ljubitelje glazbe.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prvo ekološko kupalište u Zagorju: Poznato je kada se otvara biološki bazen u Pregradi
Postavljene prometne kamere na tri lokacije u Zagorju
Ovu biljku zmije obožavaju, a mnogi je greškom sade pored kuće - odmah je uklonite!
Vrijeme danas i sutra donosi promjene koje bi vas mogle iznenaditi
Tužna vijest: Preminuo hrvatski kazališni, televizijski i filmski glumac
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Ponovljeno suđenje: Smažil u lancima poriče namjeru ubojstva Mihaele
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Izložba i radionica ''Ususret Uskrsu'' u Mariji Bistrici
Kraj retrogradnog Merkura: 3 znaka kojima život od danas kreće na bolje
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
