Koncertna sezona Bistričkog zvukolika 2020., danas nastupa Antiphonus
Bistrički zvukolik je međunarodno natjecanje glazbenika solista i komornih sastava, koje se u organizaciji Udruge Svesvir u Mariji Bistrici održava već sedmu godinu
U Mariji Bistrici će u petak 23. listopada biti održan koncert vokalnog ansambla Antiphonus. Koncert će se održati u Bazilici MBB-e s početkom u 19.30 sati. Ulaznice se ne naplaćuju, a koncert će u svom programu prenositi Radio Marija Bistrica, a također moći će se pratiti i na Facebook stranici Svetišta MBB-e.
Repertoar izvode komorno
Od osnutka 2008. godine, Antiphonus daje sve od sebe da osvoji i oduševi svoju publiku, na svim hrvatskim festivalima, brojnim gradovima i inozemstvu, dovitljivim koncertnim programima, u rasponu od srednjeg vijeka do suvremenih autora. Madrigali, moteti, opere, pastorale, organumi, oratoriji, gregorijanika i svi mogući žanrovi luk su kojim Antiphonus, poput muzikalnog Amora, odapinje svoje strelice u razne dijelove srca tijela svoje publike. Posebnost ansambla je fleksibilna činjenica da svoj repertoar izvodi komorno, pa i kada se radi o složenim vokalno-instrumetnalnim kombinacijama.
7. Bistrički zvukolik ove godine krajem studenoga
Bistrički zvukolik je međunarodno natjecanje glazbenika solista i komornih sastava, koje se u organizaciji Udruge Svesvir u Mariji Bistrici održava već sedmu godinu za redom. Natjecanje će biti održano od 23. do 26. studenoga, a ocjenjivat će ga stručni sud u kojem će i ove godine biti niz glazbenika i glazbenih pedagoga. Solisti su raspoređeni u devet, a komorni sastavi u tri dobne kategorije. Svi se sudionici mogu natjecati u samo jednoj mješovitoj disciplini. Organizatori pozivaju mlade talentirane glazbenike da se do 11. studenoga prijave i na ovogodišnji Bistrički zvukolik, koji će dakako biti održan uz poštivanje svih epidemioloških mjera.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati i ugledni zagorski svećenik!
FOTO: Teška nesreća u Zagorju! Dvije osobe odvezene u OB Zabok, cesta zatvorena
Prvog siječnja sve im se okreće: Ova 2 znaka u 2026. ulaze s više sreće nego ikada
Izgorjela obiteljska kuća u Budinščini. Policija objavila uzrok požara
UŽAS U NAŠEM KRAJU: Muškarcu odgrizao dio prsta - 'Ubit ću tebe i tvoju obitelj'
Nakon 20 godina čekanja stiže nasljedstvo - ova 2 znaka dolaze do bogatstva iz snova
Održan prijem za roditelje novorođene djece u Oroslavju
Donosimo popis svih mjesta u Zagorju u kojima sutra neće biti struje od 9 do 15 sati
Još jedan adventski vikend ispunio Konjščinu blagdanskim ugođajem
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
