Koncert Jacquesa Houdeka, Vanne, Bistrički badnji ručak na trgu, doček nove u podne i velika tombola na kojoj možete osvojiti automobil
Na konferenciji za medije predstavljen je ''Advent u Mariji Bistrici 2018.'' s bogatim i raznovrsnim programom
Općina Marija Bistrica i ove godine, osmi puta zaredom, organizira Manifestaciju ''Advent u Mariji Bistrici'', koja je predstavljena na press konferenciji održanoj u Bluesun hotelu Kaj u Mariji Bistrici u petak 16. studenog. Ove godine manifestacija će početi 1. prosinca i završiti tradicionalnim dočekom u podne na samu Staru godinu. Na početku press konferencije načelnik Općine Marija Bistrica, ujedno i predsjednik Turističke zajednice Općine Marija Bistrica, Josip Milički podsjetio je da je prošle godine za vrijeme Adventa Mariju Bistricu posjetilo oko 35 tisuća gostiju. Tom su brojkom u Mariji Bistrici zadovoljni, no prostora za napredak ima još, pa se svake godina pronalaze neki novi sadržaji manifestacije, u čiju su suorganizaciju uključene i brojne bistričke udruge i drugi partneri, prije svega Svetište MBB-e, jer od prvog dana ističe se i duhovna nota bistričkog adventa.
Otvorenje uz koncert Jacquesa Houdeka
Ove godine Advent u Mariji Bistrici počinje 1. prosinca kada će koncert održati Jacques Houdek, uz paljenje lampica na velikoj božićnoj jelki na središnjem bistričkom trgu. Inače, već tradicionalno adventski vikendi su podijeljeni tematski, pa je tako prvi na rasporedu Vikend duhovne glazbe, koji u nedjelju donosi i koncert grupe Emanuel. Preostali vikendi su dječji, vikend adventskih običaja i vikend medenjaka i gvirca. Uz tradicionalnu adventsku sajmenu i ugostiteljsku ponudu, i ovogodišnji program nudi brojne koncerte i ostala događanja.
Jedan od vrhunaca svakako bit će Adventska noć svjetla u subotu 15. prosinca, a treću godinu zaredom i veliki i mali uživat će u klizalištu, koje će biti otvoreno u subotu 8. prosinca. Nastavlja se vožnja turističkim vlakićem, koja je na rasporedu drugog vikenda, kao i događanja tradicionalni adventski (do)ručak i Bistrički badnji ručak. Tradicionalni adventski (do)ručak na rasporedu je 23. prosinca, uz voditelja Mirka Fodora i nastup glazbene dive Vanne, a Bistrički badnji ručak na sam Badnjak donosi besplatnu podjelu prženih ribica na središnjem bistričkom trgu. Tu su i brojni drugi koncerti, kazališne predstave, susret zborova umirovljenika i brojni drugi sadržaji. Advent u Mariji Bistrici i ove godine završava spektakularnim dočekom u podne na staru godinu uz Nikolinu Hižar i Full gas i glavne goste Barabe. I ove godine tu je i velika tombola sa glavnim zgoditkom potpuno novim Hyundai i20.
Partnerstvo sa Adventom u Zagrebu
Načelnik Milički posebno je naglasio zadovoljstvo, što je ove godine uspostavljena suradnja sa Adventom u Zagrebu, pa je tako Marija Bistrica sa svojim Adventom postala partner zagrebačkom Adventu (uz Ogulin, Đurđevac i Čazmu). Također i Advent u Vili Prekrižje (dio ureda Predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović) ove godine krasit će bistričke igračke, u okviru teme Hrvatskog Zagorja, koja je ove godine predviđena u Prekrižju. Što se pak suradnje tiče, za prvu godinu dogovorena je promocija Adventa u Mariji Bistrici info kanalima Adventa u Zagrebu, a osigurani su i besplatni ZET-ovi autobusi koji će voziti iz Zagreba u Mariju Bistricu i natrag 22. i 23. prosinca. Milički je naglasio kako je ovo tek početak suradnje, koja će se slijedećih godina intenzivirati. Posebno je zahvalio Gradu Zagrebu i TZ grada Zagreba, dodavši kao je to dodatni poticaj za trud, a uvjeren je kako će se već ove godine to osjetiti i na broju posjetitelja. Na kraju je još jednom istaknuta izvrsna suradnja sa Svetištem MBB-e, načelnik se zahvalio suradnicima i pozvao sve da se detaljno o programu informiraju na web i facebook stranici TZ Općine Marija Bistrica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
U tijeku velika akcija USKOK-a u Zagorju i Zagrebu. Više je uhićenih, doznaju se prvi detalji
Novi detalji akcije USKOK-a u Zagorju: Švercerima droge presudila aplikacija, policajac im pomagao
NOVI DETALJI: U velikoj akciji USKOK-a uhićen i policajac iz Zagorja
Nesreća u Zagorju: Jedna osoba teško ozlijeđena i odvezena u OB Zabok
Požar probudio građane: Izgorjela poznata pizzeria, vatra se proširila do krova
Prometna nesreća: Pješakinju udario auto, doznaju se detalji
Uvjerljivo je najgori horoskopski znak: Ima vrlo težak karakter i lošu narav
HEP: Sutra bez struje nekoliko adresa u Zagorju
Ograničava se plaćanje gotovinom: Trgovci će već od ovog iznosa provjeravati vaš identitet
Mlada Zagorka upoznala 29-godišnjaka online, a onda uslijedio šok
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
