Još jedan koncert u sklopu jubilarnog 30. Festivala Orgulje Heferer
U subotu, 27. srpnja 2024. s početkom u 19 sati u prekrasnoj kapeli Svete Marije Magdalene u Humu Košničkom poviše dvora Veliki Tabor, održat će se drugi u nizu koncerata u sklopu jubilarnog 30. Festivala Orgulje Heferer.
Nastupit će sopranistica Josipa Lončar i Alen Kopunović Legetin na orguljskom pozitivu.
Ulaz na koncert je slobodan.
Festival Orgulje Heferer nacionalni je festival na kojem mladi, ali i afirmirani hrvatski i inozemni orguljaši, uz svoje kolege vokalne ï instrumentalne soliste, predstavljaju orguljsku baštinu Hrvatske. Koncerti se održavaju diljem Hrvatske u sakralnim objektima i reprezentativnim prostorima koji posjeduju orgulje koje je izradila, restaurirala ili održava Umjetnička radionica Heferer. Održavanje koncerata na obnovljenim, iznimno vrijednim, povijesnim instrumentima doprinosi njihovoj revitalizaciji te time i očuvanju kulturne baštine. Važno je naglasiti kako je ulaz na koncerte slobodan, čime se kulturni sadržaj što ga Festival promovira čini izravno dostupnim svim zainteresiranim posjetiteljima. Također, mnoga mjesta u kojima se koncerti održavaju nemaju razvijeni koncertni i glazbeni život, stoga su koncerti Festivala Heferer jedan od rijetkih (ali važnih!) doprinosa razvoju glazbene kulture tih lokaliteta.
30. Festival Orgulje Heferer sufinanciran je od strane Ministarstva kulture i medija RH i od strane regionalnih i lokalnih jedinica vlasti.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Vozač autom udario u djevojku, ubio je i pobjegao. Policija traga za njime
Na terasi obiteljske kuće ubijen mladić. Policija traga za ubojicom
Teška nesreća u Zagorju: Kamion udario u ogradu i prevrnuo se na krov, vozač prevezen u OB Zabok
Netko je u Hrvatskoj upravo osvojio više od 100 tisuća eura, evo kamo ide novac!
HZZO donio važnu odluku za više od 400 tisuća ljudi: 'I struka i pacijenti bili su nezadovoljni'
[FOTO] Nesvakidašnja intervencija: Vatrogasci morali rezati nož blendera
Djevojčice Zagorca KR blizu naslova
Hajdaš Dončić: 'Inflacija ima ime i prezime - Andrej Plenković'
Mještani prestravljeni zbog Kristijana Aleksića: 'Tu je negdje'
[VIDEO] Dinamo dao slobodno Stojkoviću. On otišao u Zabok i osvojio turnir u biljaru
Cleanaholic studio iz Zaboka postao hit – na vaš poziv stižu u vaš dom ili ured
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
