Jedinstvno umjetničko događanje u Općoj bolnici Zabok i bolnici hrvatskih veterana
Od 13. do 15. studenog će posjetitelji moći vidjeti vrhunska likovna u kiparska djela hrvatskih umjetnika, poznatih u svjetskim okvirima,
U ponedjeljak 13. studenog s početkom u 10 sati u Sivoj dvorani Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana bit će otvorena izložba pod nazivom 'Umjetnošću i ljepotom protiv predrasuda' u organizaciji Udruge ratnih veterana Domovinskog rata 'Crne mambe' i Udruge specijalne jedinice 'Barun'.
Od 13. do 15. studenog posjetitelji će moći vidjeti vrhunska likovna u kiparska djela hrvatskih umjetnika, poznatih u svjetskim okvirima, koji se na ovoj način žele predstaviti domaćoj publici.
- Ova je izložba svojevrstan poklon građanima Zagorja od branitelja, a nije bilo logičnijeg mjesta za predstavljanje izložbe od Opće bolnice Zabok i bolnice hrvatskih veterana – rekao nam je Robert Jukić u ime organizatora.
Kako kaže, moći će se vidjeti slike i skulpture brojnih renomiranih autora kao što je Marijan Zajec Ko-Ze i Damir Medvešek, a moći će se vidjeti i djela branitelja koja su nastala na likovnim kolonijama.
Izložba je svojevrsna uvertira u veliku izložbu koju organizator otvara u dvorcu Veliki Tabor, 23. studenog ove godine koja će zasigurno biti kulturni događaj sezone. – Pozivamo sve ljubitelje umjetnosti da posjete spomenute dvije izložbe u što većem broju – kaže Jukić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Sudbina im konačno vraća dugove: Ova 3 znaka u 2026. živjet će bolje nego ikada
Herojska akcija kroz plamen: Specijalci spasili muškarca iz gorućeg stana, prebačen u bolnicu
ALARMANTNO STANJE: Bolest hara Hrvatskom. Učionice prazne, ljekarne i hitne prepune
Općina Lobor dodijelila 12 novčanih potpora roditeljima novorođenih mališana
Doktor osumnjičen da je godinama seksualno zlostavljao i drogirao maloljetnike ide u zatvor
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
