Hrvatski branitelji održali predavanje u Osnovnoj školi Đurmanec
Tema predavanja je bila obrana Vukovara
U sklopu projekta Očuvanje vrijednosti Domovinskog rata i promicanje istine o Domovinskom ratu, hrvatski branitelji održali su predavanje u Osnovnoj školi Đurmanec i to 8.siječnja, dan prije nego su u sklopu terenske nastave otputovali u Vukovar.
Tema predavanja je bila obrana Vukovara, i tom prilikom su vukovarski branitelji iz Zagorja, Tomislav Bedeniković, Ivan Klasić i Žarko Fruk podijelili su svoja iskustva iz ratnih dana kada su boravili u Vukovaru.
Pokazalo se da su svjedočanstva o nedavnih događaja iz prve ruke nešto najupečatljivije što mladom čovjeku može pomoći u savladavanju gradiva povijesti, isto tako u kreiranju točne i ispravne slike o Domovinskom ratu, što je jedan od ciljeva projekta.
Nakon održanog predavanja, branitelji su uručili prigodni poklon za školu koji je preuzeo ravnatelj škole Krešimir Kralj, nakon toga podijelili su skromne poklone za uspomenu i učenicima. Projekt ide u drugu godinu realizacije pod vodstvom Mladen Ptičara, koji i sam dobrovoljac Domovinskog rata s iskustvom u istočno-slavonskoj bojišnici, a ujedno i srednjoškolski nastavnik.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Jako je otrovna, a svi je drže u hladnjaku
FOTO: Zimsko nevrijeme razorilo adventsku pozornicu u Zagorju
HP traži gotovo 80 radnika, radno iskustvo nije važno, evo kolika je plaća
Otkriven razlog zašto su dijelovi Zagorja na Badnjak već satima bez struje
PROMETNA NESREĆA: Policija se službenim vozilom zabila u auto
Velika sreća stiže: Tri znaka ulaze u razdoblje blagostanja - sudbina ih vodi prema uspjehu
[FOTO] Zelenija i ljepša Krapina: Zasađena stabla i postavljene javne slavine
PROMETNA NESREĆA: Sudarila se tri auta. Cesta je zatvorena
Snježna idila na Sljemenu nekima nije ostala u lijepom sjećanju
Pridružite se Zimskom prebrojavanju ptica vodarica (IWC)
Što se događa s leptirima zimi?
Bliži se vrijeme darivanja: Najbolji popusti za blagdanski shopping
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
