FOTOGALERIJA: Blagdan sv. Vinka i u Gornjoj Stubici donio prve radove u vinogradu i želje za što uspješnijom godinom
Tradicija u Gornjoj Stubici povodom obilježavanja Vincekova nastavljena je danas, misnim slavljem kod Kapelice sv. Vinka, a potom i prigodnim ceremonijama i feštom kod Restorana Rody.
Program je započeo svetom misom kod kapelice svetog Vinka u Modrovcu, gdje su se okupili brojni mještani i Gornjostubičanci, a potom je nastavljen kod Restorana Rody.
U bogatom kulturno – umjetničkom programu nastupili su Puhački orkestar VZO Gornja Stubica, Udruga kuburaša Marija Bistrica, Muzički sastav Vižjari iz Slovenskih Konjica, Tamburaški sastav Pet za Pet te Folklorna skupina invalida rada grada Zagreba.
FOTOGALERIJU S PROSLAVE VINCEKOVA POGLEDAJTE OVDJE.
Prve radove u vinogradu gazde Zdravka Klanjčića blagoslovio je gornjostubički župnik Nikola Jurković, a meštar ceremonijala bio je Željko Novosel, uz želje za što boljom i uspješnijom vinogradarskom godinom.
Događanje je organizirala udruga vinara i vinogradara Peharček, ispred koje se obratio i predsjednik Dario Poštek, pozdravivši sve okupljene vinare iz Gornje i Donje Stubice te Stubičkih Toplica, a i posjetitelje, među kojima su bili brojni okupljeni iz okolice, ali i, već tradicionalno, gosti iz Slovenije, koji Vincekovo već dugi niz godinama obilježavaju na ovom stubičkom brijegu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Krš i lom! Razbijen Porsche Carrera 911 od 200.000 eura
Usred dana provalio u stan pa ukrao više desetaka tisuća eura. Vlasnik stana ima 28 godina
TEŠKA NESREĆA U ZAGORJU: Četvero ozlijeđenih, među njima dvoje djece
Zanimljiv podatak: Evo tko je i kada kupio prvi televizor u Zagorju
Šetao šumom i naišao na prizor koji ga je prestravio. Odmah stigla i policija
Nebo se otvara 11. veljače: Ova 3 znaka pogađa neočekivan priljev novca, sve se mijenja preko noći
Putem Facebooka prijetio ministru Božinoviću. Uhitili ga i strpali u zatvor
Piletić odlazi iz Vlade, zna se tko je novi ministar
Radovi HEP-a: Sutra bez struje dijelovi nekoliko naselja u Zagorju
Provedite Valentinovo u obilju smijeha uz predstavu Dramske udruge Kaj ''Bez plana''
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
