[FOTO I VIDEO] 'Zapalila se radiona, a požar se proširio na gospodarski objekt'
Riječ je bila o pokaznoj vježbi
Prošle se subote u popodnevnim satima održala se već tradicionalna vatrogasna pokazna vježba u zajedničkoj organizaciji Vatrogasne zajednice grada Pregrada, općina Hum na Sutli i Zagorska sela.
Vježba je izvršena pod pretpostavkom požara u radionici drvenih proizvoda sa proširenjem na pilanu i drvarnicu te tavanski dio gospodarskog objekta na adresi Velika gora 51, Pregrada.
Izvršena je unutarnja navala i spašavanje unesrećene osobe koja se nagutala dima i panično pobjegla u kabinu traktora. Odmah po izvlačenju unesrećene osobe navalna grupa pristupa gašenju sijena i krovne konstrukcije. Za to vrijeme posada autocisterne postavlja B prugu i 1. C mlaz na ulaz pilane sa zapadne strane, dok vodna grupa Navalnog vozila postavlja 2. C mlaz od razdjelnice autocisterne na ulaz s južne strane.
- Po završetku vježbe, vatrogasce je pozdravio izaslanik županijskog zapovjednika Marijan Čuček koji je pohvalio vozila i opremu koju posjedujmo te se zahvalio na humanosti koju pokazujemo kroz vatrogasne aktivnosti – napisali su na svojoj Facebook stranici vatrogasci DVD-a Pregrada.
U kratkom obraćanju pronašla se i koja riječ kritike na neke greške koje su bile uočene s ciljem poboljšanja istih do sljedeće vježbe. Nakon gospodina Čučeka, vatrogascima se obratila i zamjenica gradonačelnika Pregrade gospođa Gordana Križanec - Ružić, kao i predsjednik Vatrogasne zajednice grada Pregrade Nikola Pasariček.
Nakon službenog dijela nastavilo se druženje uz okrjepu na imanju obitelji Antonić kojima se vatrogasci zahvaljuju na gostoprimstvu i dobroj organizaciji.
Dodajmo kako su na vježbi su sudjelovali DVD Pregrada s 9 vatrogasaca i 2 vozila, DVD Vinagora s 6 vatrogasaca i 1 vozilom, DVD Benkovo s 3 vatrogasca i 1 vozilom, DVD Stipernica sa 6 vatrogasaca i 1 vozilom, DVD Klenovec sa 6 vatrogasca i 1 vozilom, DVD Druškovec sa 3 vatrogasca i 1 vozilom, DVD Sloga - Plavić sa 3 vatrogasca i 1 vozilom odnosno ukupno 7 vatrogasnih društva s 36 vatrogasaca i 8 vozila.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
