[DUH BOŽIĆA U STUBAKIMA] Najmlađe razveselio Djed Mraz, one malo veće kuhano vino, domaći kolači i popevka
Osim prigodne božićne ponude, tu si i štandovi OPG – ova s vinom, medom, rakijom
Božićni sajam u Stubakima, tradicija koja se unatrag nekoliko godina u predbožićno vrijeme njeguje u Stubakima, održava se danas, u Parku Vladimira Bosnara u centru mjesta.
Posjetiteljima su prezentirane velike božićne jaslice umjetnički oblikovane od prirodnih materijala, a tu je i bogata ponuda domaćih kolača i kruha, fine kapljice, švicarskih specijaliteta, meda, rakije, džemova i još svakojakih domaćih proizvoda lokalnih OPG – ova.
Na štandovima se osim toga mogu kupiti i razne rukotvorine, prigodni suveniri i ukrasi, ali i božićno cvijeće i dekoracije, a sve su to pripremile topličke udruge te vrtić, škola i Društvo Naša djeca.
Prilikom otvorenja sajma okupljene je blagoslovio i čestitku povodom Božića uputio toplički župnik vlč. Ivica Šestak, kao i domaćin, načelnik Josip Beljak, koji je istaknuo kako je ovaj sajam prigoda ne samo za druženje mještana, već i da se turisti upoznaju s ponudom i tradicijom ovoga kraja. – U ovo predblagdansko vrijeme imamo puno turista u Stubakima, Hotel Matija Gubec konstantno je smještajno pun, a popunjeni su i smještajni kapaciteti kod privatnih iznajmljivača. Tako da je ovaj sajam i turistima pruža priliku da kućama ponesu lijepe uspomene i poneki suvenir iz Stubičkih Toplica – rekao je načelnik Beljak.
Najmlađi posjetitelji najviše su se razveselili posjetu Djeda Mraza koji se s njima rado družio i fotografirao, a okupljene domaćom popevkom zabavlja sastav Pet za 5.
U Stubake još uvijek stignete, sajam je otvoren do 14 sati.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ulijte čašicu ovoga u lonac: Meso će biti mekano kao maslac, a dinstanje kraće za sat vremena
Ovogodišnji Uskrs bit će jedan od najhladnijih, meteorolog: 'Crta se prva bablja huka'
Kaos u Varaždinu: Policija na terenu, dio ljudi evakuiran! Je li riječ o bombi?
U izradi digitalna kartica za socijalu, ovo više neće moći kupovati
Senzacija u Zagorju: Ikona 1.HNL, reprezentativac, igrat će u 1. županijskoj ligi KZŽ
Od 1. travnja dobre vijesti za veliki dio građana, evo kome će se ‘podebljati’ stanje na računu!
DHMZ izdao upozorenja za dijelove Hrvatske: Stiže i do pola metra snijega, orkanska bura i poplave!
Pas pobjegao iz dvorišta i ugrizao dijete. Vlasnica prijavljena, psi koje drži već su napadali ljude!
Stravično: Nožem napao članicu obitelji usred noći, žena teško ozlijeđena
Potpisan ugovor za projekt 'Muzej krapinskih neandertalaca: Vremeplov za sve' vrijedan 135.202,43 eura
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
