Dođite na 15. Gupčevu kestenijadu - mošt rezanec i kostanj pucanec
Pridružite se i ove godine 15. GUPČEVOJ KESTENIJADI - MOŠT REZANEC I KOSTANJ PUCANEC
Kod Gupčeve lipe u Gornjoj Stubici održat će se 15. po redu Gupčeva kestenijada 'Mošt rezanec i kostanj pucanec'. Manifestacija koja slavi sve blagodati jeseni, u Gupčevom kraju, okuplja ljubitelje prirode, gljiva i kestena, ali i dobre kapljice i zabave. Udruga vinara i vinogradara Peharček imati će degustaciju mošta i vina. Stubičanka Jadranka Blagec, poznata ljubiteljica prirode pripremiti će izložbu i determinaciju gljiva.
Svojim proizvodima predstaviti će se i OPG-ovi Gupčevog kraja i šire okolice, pa će tako posjetitelji moći kupiti med, sireve, bučino ulje, kupinovo vino, domaću zimnicu, pekmeze, kolače i brojne druge domaće proizvode. Tu će biti i bogat kulturno zabavni program.
🍂PROGRAM:🍁
✅ od 11:00 sati - Sajam OPG-a uz gastro ponudu: pečeni kesteni, gulaš od gljiva, slastice od kestena te druge delicije; degustacija mošta Udruge vinara i vinogradara „Peharček“; determinacija gljiva Jadranke Blagec
✅ od 11:00 sati - Kulturno zabavni program: DV Jurek - Gornja Stubica, KUD Sveti Križ Začretje, KUD “Lovro Ježek”, Marija Bistrica, KUD Matija Gubec - Gornja Stubica i Puhački orkestar VZO Gornja Stubica
✅️ od 12:30 sati SMOOTH BAND
Organizator: Turistička zajednica područja Gupčev kraj
Partneri: Općina Gornja Stubica, Klet pod lipom, Lovci Gupčevog kraja, KUD Matija Gubec Gornja Stubica
Prethodni članak
Sljedeći članak
Sastojak za najbolji dinstani kiseli kupus ima svaka kuća, ali ne znaju svi ovaj trik. Dodajte malo i pirjajte po običaju
IZBIO POŽAR: Gori zgrada, vatrogasci na terenu
Šokantno otkriće! Popularni keks pun otrova - provjerite imate li ga kod kuće
Povijesna odluka za vozače: Sabor donio zakon koji zauvijek mijenja način vožnje u Hrvatskoj
Vlak usmrtio muškarca! Identitet mu je trenutno nepoznat
Pijani policajci izvan službe mlatili se s domaćim dečkima pa izvukli deblji kraj, dvojica su završila u bolnici
Jeste li je vidjeli? Nestala je Nika (15), policija moli pomoć
Novo poskupljenje: Uskoro opet rastu cijene cigareta i duhana
Zagorec kupio auto u inozemstvu, a potom uslijedio šok: Policija pokrenula istragu
Gripa se širi sve brže, više od 14.000 oboljelih, evo gdje ih je najviše: 'Stariji, cijepite se!'
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
