[BRANJE GROJZDJA] Ove subote u Pregradi nastupaju Vatra i Onaj drugi, tu je trekk „Zlatni gemišt“, predstava Škrtec i dječji plesni program
Ove subote otvara se 49. izdanje najpoznatije pregradske manifestacije “Branje grojzdja”.
Kako pregradski kraj karakteriziraju vinogradi i dobra kapljica, otvorenje manifestacije Branje grojzdja svake se godine seli „s brega na breg“, u drugi vinograd. Ove godine otvorenje će se održati u Kleti Večerić u Vrhima Pregradskim, podno crkve sv. Leonarda, u vinogradu pokojnog kuhara Slaveka Večerića. Uz glazbu i veselje za koje su zaduženi tamburaši KUD-a Pregrada održat će se i potraga za tajanstvenim grozdom, a sretnik koji će ga pronaći, osvojit će simboličnu nagradu.
Subota donosi i brojna druga događanja. Tako od 11 sati s Trga Gospe Kunagorske po pregradskim bregima kreće Trekk „Zlatni gemišt“ u organizaciji Savjeta mladih grada Pregrade. Prijave za sudjelovanje primaju se na Facebook stranici Savjeta mladih, a na dan događaja počinju u 10:30 na pultu postavljenom na gradskom Trgu. Najbolje očekuju simbolične nagrade na jednom od najljepših vidikovca Pregrade-Kunagori.
Popodnevni sati rezervirani su za djecu. Gradska knjižnica Pregrada i Studio DIV na Trgu Gospe Kunagorske organiziraju dječji plesni program od 18 sati uz Plesni centar Zagreb by Nicolas.
Od 19 sati u Gradskoj se vijećnici možete dobro nasmijati uz predstavu Škrtec u izvedbi KUD-a Pregrada. Predstava je adaptacija Molierovog Škrtca, a ima specifično obilježje kajkavskog suvremenog života, gdje glavni lik razloge svoje škrtosti crpi u neimaštini planira jeftino udati kćer i oženiti sina, dok njegova obitelj i ukućani nastoje izbjeći svoju sudbinu.
Nakon predstave događanja se sele na „Trg dobre kaplice“, ispred zgrade gradskog muzeja i knjižnice, gdje nastupaju Onaj drugi i Vatra. Kroz dva desetljeća postojanja Vatra je objavila deset albuma, osvojila niz Porina, Crnih mačaka i drugih nagrada, izbacila hrpu hitova koji su obilježili njihovu karijeru i domaću glazbenu scenu, a uz sve to stigli su i prijeći na stotine tisuća kilometara kako bi sve održali na tisuće nastupa. U subotu od 22 sata ih možete čuti u Pregradi, a prije njih možete se zagrijati uz „Onaj drugi“. Ulaz na sva događanja je slobodan.
Prethodni članak
Sljedeći članak
HOROR U ZAGORJU: Top iznenada opalio i raznio muškarca
ZAGORJE TUGUJE: Top je danas usmrtio Srećka, poznatog 'lovca na traktore'
Počinje 5 godina sreće za 3 znaka: Od 10. travnja im kreće najbolje vrijeme u životu, novca će biti za sve!
Preminula je poznata hrvatska glumica (71). Pamtit ćemo je po ulogama u kultnim serijama
Novac im pada s neba: Ova 2 znaka ulaze u financijsko čudo i brišu sve dugove
Hrvat i Sirijac dogovorili masažu u parku pa je jedan drugog prijavio za bludne radnje
Ovog tjedna čeka nas ponovno zahlađenje, najavljen i snijeg
Pretrage zbog kojih se išlo u bolnicu uskoro i kod obiteljskih liječnika: Evo što se sve mijenja
ŠOKANTNI DETALJI PROMETNE: U autu je bilo 9 osoba - svi završili u bolnici
Plenković: 'Imamo još dvije mogućnosti za cijene goriva'
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
Fran iz Zagreba: Svjež zrak u domu bez propuha i vlage
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. provodi energetsku obnovu višestambenih zgrada oštećenih u potresu u Hrvatskom zagorju
Pravila ponašanja u prirodi
