Božićna glazbena večer uz KUD ''Lovro Ježek''
KUD ''Lovro Ježek'' Marija Bistrica svake godine na Štefanje održava koncert, koji već nekoliko godina ima naslov Božićna glazbena večer uz KUD ''Lovro Ježek'', a održava se u Domu kulture u Mariji Bistrici.
Ove su godine program otvorili članovi najmlađe folklorne sekcije ''Žveglice'', pod vodstvom Lucije Skuliber i još jednom oduševili koreografijom ''Pjesme i plesovi Slavonije''.
Nakon njih svoj obol koncertu dali su i članovi Tamburaškog orkestra pod vodstvom prof. Roberta Mihovilića, koji je u jednoj od pet izvedenih skladbi, uz svoje tamburaše i zapjevao.
Koreografiju ''Špengljarske igre – Međimurje'' izvela je malo starija folklorna skupina ''Srčeka'', pod vodstvom Karmen Klancir, a prisutnu publiku sa tri pjesme uz klavirsku pratnju prof. Dine Katnić, počastile su i ''Ježice''. Riječ je o Malom vokalnom sastavom pod vodstvom prof. Tatijane Lenart. Kao gošća nastupila je Nikolina Hižar, koja je uz klavirsku pratnju Ivice Riđana izvela dvije Božićne skladbe.
Pri kraju koncerta svoje su mjesto na pozornici zauzeli članovi Limene glazbe, prvo Pomladak, a nakon toga i odrasla sekcija, obje pod ravnanjem Mihaela Križančića. Za kraj svi sudionici izveli su pjesmu ''Narodi nam se''. Voditeljica je bila i sama članica KUD-a Natali Gabud.
Predsjednik KUD-a ''Lovro Ježek'' Ivan Palanović iskoristio je ovu priliku za podjelu darova bivšim predsjednicima KUD-a, a koji više nisu aktivni, kao i slavljenicima, koji na Štefanje slave imendane.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Ukidanje dozvole: Tko sve u Hrvatskoj ponovno mora polagati vozački ispit
Ako autom udarite divljač, ovo nikako nemojte napraviti: Možete dobiti kaznu umjesto odštete
DRŽAVNI INSPEKTORAT: Masovni opoziv ove hrane zbog utvrđenog otrova
Šok u HZZO-u: Tko je tajnoviti liječnik koji preuzima sustav vrijedan 7 milijardi eura?
[NJEZIN JE DAN] Znate li značenje ovog lijepog imena?
Radnik se utopio, mjerio razinu kisika pa upao u bazen
Mnogi Hrvati su zaboravili da imaju pravo na novčanu naknadu od 331 euro
Uvjerljiva pobjeda Nikole Špoljara: Pobjednik je utrke 'Visočica Sky Snow Trail 2026.'
Gradu Varaždinu europskih 252.000 eura za energetsku obnovu vrtića Aleja
Evo za što se sumnjiči prvi čovjek grada, policijska vozila zatečena ispred zgrade TZ-e, domovima djelatnika gradske uprave...
Kraj starim metodama prozračivanja: 2026. donosi toplu i učinkovitu zaštitu od vlage i plijesni
Kako stoje naše rijetke vrste? Predstavljeni rezultati monitoringa za 2025. godinu
VODIČ KROZ VALENTINOVO: Ljubav se slavi u Zagorju – uz vrhunsku gastronomiju
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
