Biciklijada Rimska cesta i kestenijada u Radoboju
Na stazi duljine 11 kilometara koja se proteže prelijepim radobojskim krajem i obroncima Strahinjčice natjecalo se dvadesetak ljubitelja ovog adrenalinskog sporta
U subotu je u Radoboju održana tradicionalna trinaesta po redu biciklijada „Rimska cesta 2021“. Na stazi duljine 11 kilometara koja se proteže prelijepim radobojskim krajem i obroncima Strahinjčice, dvadesetak ljubitelja ovog adrenalinskog sporta natjecalo se po asfaltnim, makadamskim i dijelom vrlo blatnim putevima.
Najbrži i najspretniji je ove godine bio Denis Bogović, drugo mjesto osvojio je Ivan Mihočinec, a treće Vjeran Skupnjak. S obzirom da je treće plasirani Vjeran Skupnjak bio jedan od organizatora utrke, svoju nagradu prepustio je četvrto plasiranom Ivanu Franjčec. U ženskoj kategoriji sudjelovale su tri natjecateljice Renata Hršak, koja je osvojila prvo mjesto, drugo mjesto pripalo je Marini Mihic, dok je treće mjesto osvojila Mihaela Dolovčak.
U dječjoj utrci koja je bila duljine 4 kilometra prvi je na cilj stigao Fran Pelin, drugo mjesto osvoji je Andrey Franjčec, dok je treće mjesto osvojio Domagoj Petrinjak.
U novoj kategoriji E-Bike koja se prvi put vozila ove godine i koja nije bila natjecateljskog karaktera sudjelovali su Damir Petrinjak, Karlo Frljužec, Miroslav Šalković, Ivan Končevski i Marko Mikša, a sunčan i pomalo prohladan dan bio je idealan za vožnju i uživanje u prelijepom jesenskom karajoliku radobojskog kraja.
Po završetku utrke već tradicionalno bila je organizirana okrijepa te podjela poklona za sve sudionike biciklijade.
Ove godine u sklopu obilježavanja Dana općine Radoboj u Radobojskom trnacu po prvi put održavala se i kestenijada, pa su se sudionici biciklijade pridružili odličnoj atmosferi u Radobojskom trnacu te uživali u vrućim kestenima i lovačkom gulašu koje su pripremili članovi Lovačkog društva „Strahinjčica“ Radoboj.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Posadite ovu biljku pored rajčice u vrtu: Prirodno tjera štetočine, a plodovi su zdraviji i slađi!
Iznenada preminuo bivši hrvatski reprezentativac i legenda Dinama
Užas u Zagorju: Freza mu izrezala noge. Helikopterom prevezen u KB Dubrava
Plenković: Plaće dižemo na 1600 eura, a mirovine na 800 eura
Žena iz Zlatara nazvala policiju: 'Ovdje je bomba'. Odmah stigli pirotehničari
Važna obavijest: Cesta u Zagorju privremeno zatvorena za sav promet zbog velikog odrona!
Stižu velika imena: Ono što Kajkaviana sprema u travnju ne viđa se često
Zbogom pečatima u putovnicama, počinje potpuna digitalna kontrola na granicama
Vukmanić: 'Pregrada ima potencijal za rast, ali ključ je u odgovornom upravljanju'
Krapinsko-zagorska županija otvorila šest natječaja ukupne vrijednosti 255.000 eura za poljoprivrednike
Kako je Livio iz Marčane uklonio vlagu i plijesan u svom domu i apartmanu
15% popusta na sve redovne cijene u PEVEX-u
I-Vent – diskretno rješenje za vrhunsku kvalitetu zraka, uz 30% popusta na ventilaciju s rekuperacijom
Svi pričaju o ovoj zgradi koja se gradi u srcu Zagorja
Šokantna računica: Je li rad u inozemstvu zaista isplativiji?
