['ADVENT ZAGORJU'] Prvu županijsku adventsku svijeću upalili Anita Miklaužić i župan Kolar
Riječ je o 16. manifestaciji koja je humanitarnog karaktera
Pod pokroviteljstvom Krapinsko-zagorske županije i medijskim pokroviteljstvom Radija Hrvatsko zagorje Krapina, TZO Hum na Sutli i DPK „Zeleni bregi“ Pregrada danas je na prvi dan adventa počela 16. županijska manifestacija „Advent u Zagorju“, uz obred paljenja prve županijske adventske svijeće u humskoj kino dvorani. Adventsku svijeću upalili su Anita Miklaužić, onkološka pacijentica iz Pregrade te župan Željko Kolar.
Načelnik općine Hum na Sutli Zvonko Jutriša zahvalio je svima koji su došli na svečanost paljenja prve adventske svijeće. – Ovo je 16. put kada se manifestacija paljenja prve županijske adventske svijeće odvija u Humu na Sutli odakle je pokrenuta ideja koja je prerasla u županijsko događanje. Manifestacija se svake godine oplemenjuje i obogaćuje te postaje sve bolje. Nadam se da će se tako i nastaviti – rekao je Jutriša zahvalivši idejnoj začetnici što je pokrenula, a svima je povodom nadolazećeg Božića poželio mir i dobro. – Sjetimo se svih onih kojima je pomoć u ovo doba najpotrebnija da im uputimo koju lijepu riječ ili darujemo poklon – rekao je Jutriša te svima poželio zdravlja i veselja povodom Božića te sretnu i uspješnu 2020. godinu.
- Svaki put kad iz Huma na Sutli kreće prva adventsku svijeću, ona ima humanitarni karakter. U doba kad svi bježe za poslom i novcem te kad vlada mišljenje da vrijediš onoliko koliko imaš novaca, a ne kakav si čovjek, ovakva je poruka izuzetno bitna. Budući da se približavamo Božiću, trebali bi se posvetiti najbližima i samima sebi te okrenuti oko sebe. Ako vidimo da se netko našao u lošoj situaciji, trebali bi mu pružiti pomoć – istaknuo je župan Željko Kolar dodavši da se u Humu na Sutli upravo tako radi i zahvalio je svim udrugama koje to čine.
Ovogodišnja prikupljena sredstva namijenjena su Udruzi „Onkološki pacijent“ iz Huma na Sutli, za tisak informativne brošure za oboljele od malignih bolesti s područja naše Županije. U kulturno-umjetničkom nastupaju Gordana Ivanjek Tušek, Zlatko Deveničar, Mešanipevski zbor KD “Antun Štefancioza” Rogatec, Ansambl “Acustic band”, Tamburaški sastav KUD-a Đurmanec, Dino i Karla Miklaužić, ŽVA “Sotelia”, Mješoviti zbor KUD-a “Rikard Jorgovanić”, Dječji zbor “Humčeki” i Humske mažoretkinje.
Cijelu fotogaleriju pogledajte na sljedećoj poveznici: https://www.zagorje.com/fotogalerija/paljenje-1-zupanijske-adventske-svijece-u-humu-na-sutli
Prethodni članak
Sljedeći članak
Djevojka u Zagorju ispala iz traktorske prikolice, helikopter je odvezao u KBC Zagreb
Uhićeni poznati direktor i njegova supruga
Stravična nesreća: Jedna osoba poginula, druga prevezena u Opću bolnicu
Unutar 3 sata u Zagorju dvije vozačice skrivile iste nesreće: Dvije osobe završile u OB Zabok
Izbio veliki požar: Na terenu 41 vatrogasac i tri protupožarna aviona, u tijeku borba s vatrenom stihijom
3 znaka ulaze u desetljeće iz snova: Sljedećih 10 godina donosi im blagostanje i velike prilike
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
Stiže velika promjena za novčanice eura
Novo u Zagorju: Juhice i variva 'za van' postale su hit, vlasnica otkriva detalje
Zagorski Zagići ponosno predstavljali školu na državnoj završnici Plazma Sportskih igara mladih
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
