Rundek Cargo Trio i Kries na 14. Tabor Film Festivalu!
Od 7. do 10. srpnja ove godine u prekrasnom dvorcu Veliki Tabor u Desiniću održat će se 14. izdanje Tabor Film Festivala.
Od 7. do 10. srpnja ove godine u prekrasnom dvorcu Veliki Tabor u Desiniću održat će se 14. izdanje Tabor Film Festivala.
Ovaj međunarodni festival kratkometražnog filma imat će i bogati glazbeni program na čak četiri stagea, a nastupit će Rundek Cargo Trio, Kries, ABOP, Radio Aktiv, Rolin Humes, Breakdown uz još nekoliko izvođača koji će uskoro biti objavljeni. Cijena early bird festivalske ulaznice je 95 kuna zaključno s 1. 6., nakon toga cijena je 125 kuna za sva četiri dana. Cijena dnevne ulaznice iznosit će 60 kuna.
Tabor Film Festival uživa velik ugled na festivalskoj sceni, što potvrđuje preko 1500 prijavljenih filmova iz osamdesetak zemalja svake godine. Osim selekcije prijavljenih filmova, TFF surađuje s drugim sličnim festivalima.
Posjetitelj će moći uživati u najboljim uratcima iz programa drugih međunarodnih filmskih festivala od kojih valja izdvojiti Interfilm Berlin, Clermont – Ferrand FF i Rotterdam FF. Koncept se sastoji od tri natjecateljska programa domaća, međunarodna konkurencija i Kiki – dječja konkurencija, gdje su zastupljeni filmovi svih rodova (animirani, dokumentarni, igrani, eksperimentalni).
Uz natjeceteljski postoji i popratni filmski program gdje će se predstaviti nekoliko retrospektiva, programskih suradnji (EFA, Eushort), dječjih programa, specifičnih festivalskih programa ( Zagorski specijal, Noć filma, Sound & Vision, retrospektiva Ivana Salatića). Svaki program će prije projekcije kroz najave i razgovor biti predstavljen publici i posjetitelji će moći postavljati pitanja autorima i filmskim ekipama. Program će se sastojati od 25 “cjelovečernjih” blokova kratkih filmova unutar kojih će se prikazati oko 200 naslova.
Glazbeni program najbojogatiji je u dosadašnjoj povijesti festivala. Bit će to trijumfalan povratak Darka Rundeka u Zagorje u kojem je proveo dio djetinjstva, dok će Kries koji je nedavno rasprodao Vintage Industrial Bar dan za danom biti prava poslastica za sve ljubitelje etna i tradicijske glazbe. ABOP i Radio Aktiv pravi su mamac za ples, a Rolin Humes i Breakdown branit će boje bluesa i rocka.
Uskoro će biti objavljena još tri izvođača koji će zaokružiti line-up za 14. izdanje Tabor Film Festivala.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Stigao nalog za rušenje kuće koju je Amerikanac kupio za 5000 eura u Zagorju i uredio je
Liječnici upozorili: Ako osjetite i jedan od ovih 10 simptoma, hitno se javite doktoru
[PROGNOZA VREMENA] Vruće, ali evo kada su mogući pljuskovi
Aktiviran SRUUK! Građanima na mobitel stigle SMS poruke upozorenja
Drama u Zagorju: Muškarac teško ozlijeđen u dvorištu, iz OB Zabok prebačen u Vinogradsku
Za djevojčicu Nives: U Zagorje dolazi ''neobični'' svećenik koji vjeru živi na potpuno drugačiji način
[FOTO i VIDEO] 40 vatrogasaca satima gasilo požar u Zagorju: 'Termokamera je pokazala podzemne požare'
Izvanredna sjednica o Gospiću završila: Ovo su izglasani zaključci
Mladić (24) završio u policiji, prijeti mu kazna od 1.320 eura, policija objavila detalje
[FOTO] Odlično napreduju radovi na rekonstrukciji i dogradnji škole u Svetom Križu Začretju
Stradala životinja na cesti: kako pravilno postupiti
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
