[FOTO] Rekordna posjećenost ove izvrsne manifestacije
U Dvoru Veliki Tabor održano jubilarno izdanje manifestacije Uskrsni ponedjeljak
U svečanoj i veseloj atmosferi, uz odjekivanje pucnjeva iz kubura, u Dvoru Veliki Tabor na Uskrsni ponedjeljak održano jubilarno izdanje manifestacije Uskrsni ponedjeljak u Velikom Taboru. Događanje je proteklo u znaku proslave dvostruke obljetnice: 10 godina održavanja manifestacije te 30 godina djelovanja Kuburaškog društva „Desinićka kubura“ koje je zajedno s Muzejima Hrvatskog zagorja – Dvorom Veliki Tabor organizator ove manifestacije.
Program je započeo u 14 sati svečanim postrojavanjem i predstavljanjem deset kuburaških društava iz Desinića, Pregrade, Huma na Sutli, Jakovlja, Zagorskih Sela, Kraljevca na Sutli te Radoboja. Pred brojnom publikom o manifestaciji su u ime organizatora govorili Renata Dečman, voditeljica Dvora Veliki Tabor, te Milivoj Dravinec, predsjednik Kuburaškog društva „Desinićka kubura“. Posjetiteljima se s nekoliko prigodnih riječi obratio i Zlatko Šorša, predsjednik Skupštine Krapinsko-zagorske županije.
Tom su prigodom Marjan Berić i Mlivoj Dravinec, predsjednici kuburaških društva „Ban Toma Erdödy“ Kačkovec te „Desinićka kubura“, uručili zahvalnice organizatorima i sudionicima manifestacije. Uzvanicima je zatim demonstrirano umijeće punjenja kubura i izrade baruta za što su se pobrinuli Danijel Crnić i barutar Josip Jesih. Okupljeni kuburaši zatim su se postrojili ispred Velikog Tabora gdje su zapucali iz kubura i topova. Događanje je završilo druženjem uz glazbeni nastup tamburaškog sastava Victory.
Ovogodišnje izdanje manifestacije Uskrsni ponedjeljak, pokrenute u Velikom Taboru 2013. godine, zabilježilo je rekordnu posjećenost s više od 500 gostiju.
foto: Mladen Ban
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Detalji užasa u Bedekovčini: Muž ju ubio na rođendanu. Oglasila se policija i Zavod za socijalni rad
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
