Zdravko iz Ludbrega: 'Ukrao sam rakiju i taman da ćemo piti, policija nam je uzme'
Zdravko (22) proglašen je krivim i osuđen na pet mjeseci zatvora jer je iz dućana u Podravini ukrao dvije i pol litre žestice.
Kako se navodi u presudi, on je potkraj rujna nešto prije 20 sati u Imbriovcu došao do prodavaonice mješovite robe Lonia (danas Studenac) te je metalnim stalkom za bicikle razbio dvostruko staklo izloga trgovine.
“Kroz tako sačinjeni otvor ušao je unutra te uzeo tri boce alkoholnih pića, i to 1 bocu “Room Maraska” od 1 l, 1 bocu “Room Maraska” od 0,5 l i 1 bocu liker “Room Kisko” od 1 l, te se nepripadno okoristio za iznos od 47,11 eura na štetu trgovačkog društva”, ističe se u ovotjednoj presudi.
Zdravko, inače iz okolice Ludbrega, sve je priznao i naveo kako je tog dana bio u Imbriovcu kod prijatelja Kristijana gdje su pili i zabavljali se.
“Kako nam je ponestalo pića, otišao sam do trgovine kako bih nabavio rakiju. Ispred trgovine sam uzeo stalak za bicikle i bacio ga u staklena vrata na trgovini koja su se razbila, ušao sam unutra i uzeo tri boce alkohola.
Piće sam donio u Kristijanovu kuću gdje smo ga imali namjeru popiti, ali u međuvremenu je došla policija i uzela nam je to piće“, bio je žalostan Zdravko koji iz dućana nije uzeo ništa drugo.
Nepravomoćno je, dakle, osuđen na pet mjeseci zatvora, a kazna mu se zamjenjuje radom za opće dobro. Studencu, koji je preuzeo Loniju, mora platiti 47,11 eura odštete te podmiriti 50 eura troškova kaznenog postupka.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Tragičan kraj potrage: Nestala učiteljica Barbara (39) iz Zlatara pronađena mrtva
Nestala je Barbara, 39-godišnja učiteljica iz Zlatara! Traže je policija i HGSS
TUŽNA VIJEST: Preminuo poznati zagorski direktor i političar
[FOTO i VIDEO] U Zaboku otvoren prvi McDonald's u Zagorju! Pogledajte kako izgleda
NOĆNA DRAMA: Policija upala u zabočki kafić, uhitila 32-godišnjaka, a onda se akcija nastavila...
[FOTOGALERIJA] Zimska toplička bajka ponovno oduševila i stvorila poseban ugođaj
Uhićen poznati poduzetnik i nogometni dužnosnik, evo što je rekao na sudu
U Zagorje stigla prva Mobilna ambulanta. Što to znači za pacijente?
Glasnogovornik HDZ-a: Dobili smo prijetnju o postavljenoj bombi, zgrada je evakuirana
Europi prijeti 'ciklonska bomba' i ledeni udar: Ovaj poremećaj mogao bi nam donijeti i snijeg
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
