Prethodni članak
Sljedeći članak

ZAGORSKA POLICIJA: 'Uhitili smo 25-godišnjaka u Oroslavju'

  • policija

    Fotografija je ilustrativnog karaktera


Jučer, 18. srpnja 2025. godine, oko 20,30 sati, u Oroslavju su policijski službenici tijekom nadzora prometa zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 25-godišnji hrvatski državljanin.

Izvršenom kontrolom vozila i vozača utvrđeno je kako 25-godišnjak upravlja osobnim automobilom pod utjecajem alkohola od 0,64 promila. Također je utvrđeno da upravlja vozilom iako još nije stekao pravo na upravljanje motornim vozilima "B" kategorije te da mu je izrečena zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima iste kategorije.

Daljnjim provjerama utvrđeno je kako se radi o višestrukom počinitelju prometnih prekršaja - recidivistu, koji je već pravomoćno prekršajno kažnjavan.

25-godišnjak je uhićen i osobni automobil mu je privremeno oduzet.

Zbog počinjenih prekršaja iz članka 199., 216. i 289. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, protiv 25-godišnjeg vozača podnesen je optužni prijedlog nadležnom prekršajnom sudu. U optužnom prijedlogu je predložena novčana kazna u iznosu od 1.700,00 eura ili kazna zatvora u trajanju do 60 dana, zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju od 12 mjeseci, te izricanje mjere oduzimanja sredstva počinjenja prekršaja - osobnog automobila.

Još članaka iz "Crna kronika"

Facebook