Vozač (28) pokušao pregaziti policajca pa htio pobjeći pješice. Našli mu nož
Policija je provela kriminalističko istraživanje i utvrdila sumnju da je 28-godišnji hrvatski državljanin počinio kazneno djelo prisila prema službenoj osobi.
Policijski službenici Postaje prometne policije Pula-Pola jučer oko 15 sati na Cesti prekomorskih brigada u Puli pokušali su zaustaviti automobil, pulske registracijske oznake, kojim je upravljao 28-godišnjak.
Vozač se oglušio na svjetlosne i zvučne znakove policije te je počeo bježati Premanturskom cestom sve do autokampa u Premanturi. U trenutku kada mu je policijski službenik prišao s namjerom utvrđivanja identiteta, muškarac je kako bi ga spriječio u obavljanju službene radnje, automobilom krenuo prema policijskom službeniku koji je, kako bi izbjegao nalet vozila, skočio u stranu, objavila je policija.
Muškarac je potom nastavio bježati vozilom sve do Ulice Runjačica u Premanturi, gdje je pješice pokušao pobjeći. Policija ističe da je i dalje odbijao postupiti po izdanim upozorenjima policajaca. Na poslijetku je uz uporabu sredstava prisile doveden u prostorije policijske postaje.
Muškarac je kod sebe posjedovao nož te se protiv njega uz optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama podnosi optužni prijedlog zbog prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana. Po dovršetku kriminalističkog istraživanja osumnjičeni će se danas, uz kaznenu prijavu, privesti u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske, kažu iz policije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Zabok poražen u drami protiv Splita
Ljubitelji prirode, kulture i tradicije, dođite na zanimljiv program u Radoboj
Upotrebom suzavca i uz prijetnju nožem ukrao automobil, a onda tek napravio kaos
Bliži se ''Dan mladosti'' u Kumrovcu: Nastupa i poznati glazbenik
Mala sredina velikih ljudi: Održana prva od četiri volonterske akcije – u centru mjesta posađeno cvijeće
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
