VIKEND NADZOR: Opet veliki broj prekršaja. Neki su baš pretjerali
Tijekom vikenda, na području Policijske uprave krapinsko-zagorske provedena je preventivno-represivna akcija pojačanog nadzora vozila i vozača. Utvrđeno je ukupno 140 prometnih prekršaja i to:
41 prekršaj nepropisne brzine kretanja vozila,
22 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu,
13 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola,
2 prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i
62 ostala prekršaja u prometu, objavila je zagorska policija.
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu utvrđena je u subotu, 22. veljače 2025. godine, oko 22,00 sata, u Oroslavju u prometnoj nesreći s materijalnom štetom, kod vozača koji je skrivio prometnu nesreću, od 1,91 promila.
Do prometne nesreće je došlo kada se 41-godišnji hrvatski državljanin upravljajući osobnim vozilom nije kretao sredinom obilježene prometne trake već je prešao na prometnu traku namijenjenu za vozila iz suprotnog smjera, a kojom je pravilnom kolničkom trakom upravljala 51-godišnja hrvatska državljanka, kojom priliko je došlo do sudara.
Vozaču, 41-godišnjaku određeno je za zadržavanje u prostorijama policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva, alkohola i protiv njega je podnesen optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz čl. 46., čl.199., i čl.293., Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Najveća nepropisna brzina kretanja vozila utvrđena je na DC1 kod Svetog Križa Začretje, gdje je 65-godišnji hrvatski državljanin upravljao osobnim automobilom brzinom od 129 km/h na djelu ceste gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 80 km/h. Vozaču je za počinjeni prekršaj naplaćena novčana kazna.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Kuhana jaja ljušte se u jednom potezu: Dodajte samo jedan sastojak u vodu i ljuska sama otpada
U osnovnoj školi u središnjoj Hrvatskoj pronašli popis za odstrel s imenima djece
Zaboravite na skupo gnojivo za cvijeće: Biljke bujaju uz ovu namirnicu koju svaka kuhinja ima, a završava u smeću
Prognostičar objavio kad možemo očekivati snijeg u Zagorju
Popularni trgovački lanac: 'Ne koristite ovaj proizvod, vratite ga, vraćamo novac'
DVD Škarićevo nastavlja razvoj: potvrđeno vodstvo i dodijeljena priznanja
Sve se mijenja 1. travnja: 3 znaka ulaze u 3 godine blagostanja - tvrde astrolozi
Zagorci i službeno proglašeni najsrdačnijim ljudima u Hrvatskoj
Najuspješniji geografi županije u OŠ Vladimir Bosnar Stubičke Toplice
[FOTO] Predstavljena knjiga poznatog autora u Oroslavju: 'Reakcije su bile iznimno pozitivne'
Proljeće dolazi – otvoreni prozori ili pametna ventilacija s rekuperacijom?
Stručnjakinja otkriva: Klasičan vrt ili gredice?
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
