[VIDEO] Bombaš se raznio u crkvi u Damasku, najmanje 15 poginulih, mnoštvo ozlijeđenih
Foto: Screenshoot X
Najmanje 15 osoba poginulo je u nedjelju u samoubilačkom napadu na crkvu Mar Elias u četvrti Dweila u sirijskoj prijestolnici Damasku, potvrdili su sigurnosni izvori. Ovo je prvi teroristički napad Islamske države u Siriji otkako je pao Asadov režim
Prema informacijama sirijskog ministarstva unutarnjih poslova, napad je izveo pripadnik Islamske države. Po dolasku u crkvu pucao na prisutne, a potom aktivirao eksplozivni prsluk koji je nosio, prenosi Reuters.
Ministarstvo je u priopćenju navelo kako je riječ o prvom samoubilačkom napadu unutar Damaska otkako je bivši predsjednik Bašar al-Asad svrgnut u prosincu prošle godine, nakon ofenzive pobunjeničkih snaga predvođenih islamističkim skupinama.
Sigurnosni izvor, koji je želio ostati anoniman, izjavio je da su u napadu sudjelovala dvojica muškaraca, uključujući i onoga koji se raznio eksplozivom.
#Syria BREAKING: a suicide attack just took place at the St. Elias church in Dwel'a, on the eastern outskirts of #Damascus.
— Thomas van Linge (@ThomasVLinge) June 22, 2025
This is the first suspected Islamic State terror attack in Syria since the fall of #Assad. pic.twitter.com/ykmWcx7MD6
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
Vakula otkrio detalje o svibanjskim ekstremima: Ovo je prava rijetkost, evo što slijedi!
Neće znati što će s parama: Ova 4 znaka u sljedećih 7 dana čeka neviđen novac i napredak
Velika promjena u novom školskom kalendaru! Vraćaju se zimski praznici u dva dijela
Hrvatska pošta od 15. svibnja uvodi veliku novost: Evo što će ponuditi građanima
Ministricu Hrstić ne brine eventualna pojava hantavirusa u Hrvatskoj: 'Naš sustav je otporan i stručan'
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
