USKOK preduhitrio EPPO, EU tužitelji uhićenja planirali za sljedeći tjedan?
URED europskog javnog tužitelja (EPPO) svoju je istragu protiv Vilija Beroša i ostalih u aferi preplaćenih medicinskih uređaja trebao uhićenjima finalizirati sljedeći tjedan, objavio je Jutarnji list pozivajući se na "dobro obaviještene izvore".
Europskim tužiteljima je planove poremetio USKOK koji je u sklopu svoje paralelne istrage požurio s uhićenjima jučer ujutro, piše Jutarnji.
Index podsjeća kako je Državno odvjetništvo (DORH) zatražilo žurnu dostavu izvješća i cjelovitog spisa predmeta Ureda europskog javnog tužitelja (EPPO) u Zagrebu vezanog uz Berošev slučaj, dok je EPPO zatražio od DORH-a da svoj spis ustupi europskom tužiteljstvu.
Glavni državni odvjetnik Ivan Turudić najavio je da će uskoro odlučiti je li u ovom slučaju nadležan USKOK ili EPPO.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Samo ovako se radi zaprška za sarmu: Kuharica otkriva caku za pravu, domaću gustoću
Svi griješe kad prže svinjske kotlete: uz ovu caku topit će se u ustima
Vraća se snijeg u Zagorje: Evo kad ga možemo očekivati
Jedan od najpoznatijih Zagoraca u Europi danas slavi 70. rođendan
U Zagorju rođeno 19 beba, od toga čak 14 dječaka. Evo tko su i odakle njihove mame
HZMO uputio važan poziv dijelu građana: Zahtjev trebate podnijeti do 1. ožujka
Dođite danas na Puntanje kmetov: Budite dio bitke za pravicu!
Zlatarska Noć muzeja: Potresna foto priča o ženama oboljelim od raka
Ovo je najveća mana vašeg horoskopskog znaka kada je riječ o ljubavi
Potvrđeno trostruko povećanje plaća za dio Hrvata, prva isplata već u veljači
Zimi vam se magle prozori, a ljeti zrak stoji? I-Vent ventilacija s rekuperacijom to rješava efikasno – uz 7 godina garancije i čak 40% popusta
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
