Umjesto fiziološke otopine, pacijentu ubrizgan dezinficijens?
Inspekcija Ministarstva zdravstva upravo provodi nadzor u Županijskoj bolnici Čakovec gdje je zbog greške medicinske sestre preksinoć preminuo 62-godišnji pacijent
Inspekcija Ministarstva zdravstva upravo provodi nadzor u Županijskoj bolnici Čakovec gdje je zbog greške medicinske sestre preksinoć preminuo 62-godišnji pacijent. Ministar zdravstva Vili Beroš Indexu je rekao da ne zna što se točno dogodilo i da čeka rezultate inspekcije kako bi utvrdili zbog čega je došlo do fatalne pogreške zbog koje je čovjek izgubio život. Ministar Beroš također nam je rekao da prema informacijama kojima raspolaže nije točno da je pacijentu zabunom ubrizgan dezinficijens, kako piše Index.hr#mce_temp_url#.
Ravnatelj Županijske bolnice Čakovec dr. Tomislav Novinščak za Index je danas rekao da nam osim jučerašnje izjave neće ništa drugo reći dok ne završi inspekcijski nadzor. Na pitanje je li točno da je pacijentu ubrizgan dezinficijens odgovorio je: "Neću ništa ni opovrgavati ni potvrditi, inspekcija je počela, ja sam u tom nadzoru, iza 12 sati ide naš unutarnji nadzor".
Podsjetimo, sinoć je u Dnevniku Nove TV predsjednica Upravnog vijeća bolnice Čakovec i pročelnica zavoda za zdravstvo Međimurske županije dr.sc. Sonja Tošić Grlač neizravno potvrdila kako je 62-godišnjem pacijentu greškom ubrizgan dezinficijens.
Index je danas razgovarao s pročelnicom Sonjom Tošić Grlač, koja nam je rekla da se jučer možda krivo izrazila. „Možda sam se ja krivo izrazila. Pacijentu je dano krivo sredstvo, a koje točno, to će se vidjeti po nalazu. Ne znam da je to bio dezinficijens. Znam samo da mu je, kako nam je rečeno u bolnici, dano krivo sredstvo. Pošto nisam medicinske struke, ne bih znala objasniti, pričekajte današnje mišljenje komisije gdje će se utvrditi što se dogodilo. Mi kao osnivač bolnice nećemo davati nikakve izjave jer je sad došla komisija iz Ministarstva zdravstva i potom će se obaviti interna kontrola u bolnici, tako da pričekat ćemo sve", rekla je.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
UPALIO SE HR112 ALERT: Poruke upozorenja u pola 4 ujutro probudile brojne Zagorce
U Hrvatskoj potvrđen slučaj gube - bolesti poznate iz biblijskih vremena
Stigao nalaz. Evo kakva je situacija u Zaboku i okolici
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
Ova 3 znaka će ostvariti sve svoje snove u 2026. – zvijezde su im napokon naklonjene
Ovaj znak Zodijaka uništava sve što dotakne – jeste li vi među njima?
[FOTOGALERIJA] Uživo iz Oroslavja! Dražen Zečić spreman, Domino zagrijao publiku
Požar u CIAK-u i službeno ugašen! Župan Kolar: "Postoje inspekcije i kontrole"
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
