U Zagorju izbila dva požara, detalji stigli iz policije
Kako je izvijstila Policijska uprava krapinsko-zagorska, jučer, 26. kolovoza, na području Krapinsko-zagorske županije, izbila su dva požara.
Oko 16.30 sati, u mjestu Švedruža, na poljoprivrednoj parceli 68-godišnjaka, došlo je do požara drvenog građevinskog otpada koji je ondje bio odložen.
Požar su ugasili pripadnici DVD-a Petrovsko. Nema ozlijeđenih osoba i nema štete.
Istoga dana, oko 18.00 sati, u Budinšćini je na zapuštenoj parceli iz zasad neutvrđenog razloga izbio požar suhe trave i niskog raslinja.
Požar su ugasili pripadnici DVD-a Budinšćina. Nema ozlijeđenih osoba i nema štete.
-S ciljem prevencije ovakvih i sličnih događaja, upozoravamo građane koji spaljuju korov, suho raslinje, granje i slično, da svako nekontrolirano loženje vatre na otvorenom prostoru može prouzročiti požar.
Takvi se požari zbog nedovoljne pozornosti mogu proširiti na šume, stambene i gospodarske objekte te ugroziti ljudske živote. Osim direktne materijalne štete prouzročene požarom, gašenje požara iziskuje angažiranje dodatnih ljudskih i materijalno-tehničkih sredstava, stoga je nužno upozoriti na odgovorno ponašanje - poručuju iz policije.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[PROGNOZA VREMENA] Dolaze ljetne temperature
Tri znaka obogatit će se do 1. lipnja: Stiže im ozbiljan novac, a jedan znak trebao bi igrati igre na sreću
Snažan potres zatresao Hrvatsku: ‘Bila su dva jača vala‘
Kaos u Zagorju: Vozač vozio slalom i pretjecao preko pune linije – 'Na toj cesti voze seoski kauboji'
Teška nesreća u Zagorju: Prevrnuo se traktor, vozač helikopterom hitno prevezen u KB Dubrava
STUBICA FEST: Tri dana odlične zabave, vrhunske gastro ponude i raznih događanja za sve generacije
TRAGEDIJA: Nakon pretjecanja traktora, u sudaru poginuo motociklist
VAŽNA OBAVIJEST: Zatvara se promet u dijelu Krapine
“Zdravo” i “prirodno” pod povećalom: što zapravo kupujemo? sajam zdravo! Rijeka, od 12. do 14. lipnja
Najbolji omjer u Hrvatskoj: U Zagorju se otvara gotovo tri puta više poduzeća nego što ih se zatvara
Zaštita i jačanje biljaka u ukrasnom vrtu i povrtnjaku s Bio Plantellom
Međunarodni dan biološke raznolikosti i Dan zaštite prirode – 22. svibnja
Nikad sporija sezona: Kako privući goste tijekom cijele godine
Ne postoji građevina za stanovanje kojoj nije potrebna ventilacija
