TRAGEDIJA U ZLATAR BISTRICI Izgorjela sportska dvorana osnovne škole
Dvorana je bila ponos Zlatar Bistrice, a u roku dva sata u požaru je sve nestalo
Noćas u 3.57 sati vatrogaci su primili dojavu građana o požaru osnovne škole u Zlatar Bistrici. Za 3 minute izašli su na teren, gdje ih je zatekao požar kontejnera na ulazu u sportsku dvoranu koja je spojena sa školom. - Nažalost, vatra se tako brzo širila da je u roku 10 minuta dvorana bila kompletno u plamenu. Sat vremena smo se borili s požarom. Kontejneri su potpuno izgorjeli, a krenuo je plamen između vanjskog lima i unutrašnje oplate, vatra je zahvatila konstrukciju, bili smo nemoćni. Dvorana je drvena, grede drvene , izvana lim i nije bilo pomoći. Ne znamo od čega se zapalilo kontejner, možda su u pitanju neka pirotehnička sredstva, to će pokazati istraga. Škola srećom nije zahvaćena, oštećeno je par fasada kuća i prozora s južne strane. To je 1000 kvadrata dvorane, ogromna količina gorive tvari – rekao je na licu mjesta Josip Andrec, zapovjednik DVD –a Zlatar Bistrica.
Zlatarbistrički vatrogasci prvi su krenuli u borbu s vatrom, a pridružila im se i JVP Zabok te DVD i Poznanovec, Bedekovčina, Marija Bistrica i Zlatar. No, dvorani nije bilo spasa. – Zajednički smo krenuli u gašenje kontejnera i ulaz u dvoranu, jednostavno je vatra zahvatila preveliku površinu krovišta i nije bilo moguće izvršiti prvo gašenje kako treba, krovište je palo cijelo, najveći problem bio je zaštiti školu i kuće, a sve je određeno prema vatrogasnoj struci. Sada će krenuti raščišćavanje objekta, a šteta je dvorani totalna. Inspekcijske službe će utvrditi razlog požara – pojasnio je Dražen Sinković, zapovjednik JVP Zabok.
Kako je rekla ravnateljica OŠ Zlatar Bistrica, kamen temeljac za dvoranu položen je 1999., a otvorena je 2001. godine. Odmah po dojavi stigao je i načelnik općine Žarko Miholić koji kaže: - To je tragedija za Zlatar Bistricu. To je jednostavno jad i muka, ne znam što reći. Dvorana je bila ponos Zlatar Bistrice, godinama su se mnogi ljudi borili da se ona izgradi i u roku dva sata sve je nestalo, investicija od 12 milijuna kuna. Moram naglasiti da su vatrogasci odradili savršeno svoj posao, spriječili su još veću tragediju, da se vatra prošitri na susjedne kuće i školu. Eto, 2016. godina počela je katastrofalno. Dvorane više nema, nevjerojatno. Sada se mora utvrditi razlog požara, a dvorana je osigurana, u nadležnosti je Osnovne škole. Poduzet ćemo sve mjere, siguran sam da ćeno naići na podrušku Županije, ministarstava i vlade, za to ću se posebno založiti i Zlatar Bistrica mora opet dobiti zasluženu dvoranu – rekao je načelnik Miholić.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Doznajemo detalje požara u zabočkom CIAK-u: Radnici nam ispričali kako je sve krenulo
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
Požar u domu za starije! Traje evakuacija 250 korisnika, vatrogasci na terenu: 'Vlada panika'
UPALIO SE HR112 ALERT: Poruke upozorenja u pola 4 ujutro probudile brojne Zagorce
U Hrvatskoj potvrđen slučaj gube - bolesti poznate iz biblijskih vremena
FOTOGALERIJA: Laser show i Retro dance party na 'Adventu u Mariji Bistrici'
SDP KZŽ: 'Više nećemo odlučivati gdje će biti škole i parkovi, odlučivat će ministarstvo'
[FOTOGALERIJA] Dražen Zečić oduševio posjetitelje na oroslavskom trgu
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
Ova 3 znaka će ostvariti sve svoje snove u 2026. – zvijezde su im napokon naklonjene
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
