Totalno pijani vozač u Zaboku bježao policiji. Čeka ga paprena kazna
Tijekom pojačanog nadzora prometa proteklog vikenda na području koje sigurnosno pokriva Policijska uprava krapinsko-zagorska utvrđeno je ukupno 149 prometnih prekršaja i to:
31 prekršaj nepropisne brzine kretanja vozila,
20 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu,
18 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola,
17 prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i
60 ostalih prekršaja u prometu.
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu utvrđena je u subotu, 26. listopada 2024. godine, oko 01,30 sati u Zaboku od 2,65 promila kod 26-godišnjeg hrvatskog državljanina.
U pokušaju zaustavljanja prvotno se vozač nije zaustavio na znak svjetlećom tablicom „stop policija“ policijskih službenika, već je naknadno zaustavljen. Nadzorom je utvrđeno kako 26-godišnji vozač upravlja vozilom za vrijeme dok mu je vozačka dozvola ukinuta i pod utjecajem alkohola od 2,65 promila.
Vozaču je određeno zadržavanje do prestanka djelovanja opojnog sredstva alkohola i protiv njega je podnijet optužni prijedlog zbog počinjenih prekršaja iz čl. 32., 199., i čl. 286., Zakona o sigurnosti prometa na cestama sa predloženom novčanom kaznom u iznosu od 3 300 eura i zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilom „B“ kategorije u trajanju od 12 mjeseci.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Uskoro nestaje struje u nekoliko mjesta KZŽ.
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
