Zbog udara groma u Đurmancu izgorjela staja, u Pregradi krovište obiteljske kuće
Prema prvim podacima, oba su požara izbila zbog udara groma
Sinoć oko 1 sat iza ponoći zbog udara su groma izbila dva velika požara. Jedan se dogodio u mjestu Bregi Kostelski u Pregradi, a drugi u mjestu Prigorje u Đurmancu. Naša je ekipa razgovarala s vatrogascima koji su bili na terenu u Đurmancu. Rekli su da su vatru gasili do 8 ujutro što svjedoči o intenzitetu samog požara.
Šteta je velika, a u požaru je u potpunosti izgorjela staja. Jedna se svinja ugušila, a druga se opekla pa su je vlasnici morali usmrtiti. Nagorio je i osobni automobil kojeg je vlasnik sklonio u staju da ga ne ošteti tuča. Izgorjelo je također mnogo bala, a stradali su i poljoprivedni strojevi.
Veća je tragedija izbjegnuta u zadnji tren budući da su se u staji nalazile boce za autoplin koje su, prema riječima vatrogasaca, bile užarene te je u posljednji čas spriječena eksplozija. Požar su gasili DVD Krapina, DVD Đurmanec i JVP Krapina, a sudjelovala su 22 vatrogasca i pet vozila.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Velika krađa u Zagorju. Šteta oko 150 tisuća eura
Eksplozija u Zagorju! Poznati su službeni detalji, policija otkrila što se dogodilo
Pijte vodu s malo ovog začina svako jutro i samo promatrajte kako ova sjajna mješavina brzo topi masnoću
Lijepa vijest iz Opće bolnice Zabok: Deveto dijete obitelji Bogdan
Jeste li je vidjeli? Nestala je Iva, policija moli pomoć
Ova 3 znaka plivat će u novcu, zvijezde im otvaraju put do neviđenog bogatstva
Netko je u Hrvatskoj osvojio 400.000 eura na Eurojackpotu! Zna se kamo ide lova
PROMETNA NESREĆA: Sudarila se tri auta
Hrvati dočekali veliku promjenu u trgovinama: 'Potrošači su jako zadovoljni'
Novi udar na novčanike: Ova važna usluga uskoro poskupljuje za 60 posto
Dođite u Krapinu na predstavljanje rezultata velikog istraživanja
Zamagljeni prozori su prvi alarm: ignoriranje kondenzacije vodi ravno do plijesni
Ovaj stan u idealnom mjestu za život u Zagorju može biti vaš
Što učiniti ako naiđete na leptira koji prezimljuje?
Ne treba vam iskustvo: Evo kako se možete uključiti u veliko zimsko prebrojavanje ptica
