Stjepan vozio s čak 3 promila i pokosio pješake, mladića (19) i djevojku (16). Sud ga osudio na godinu dana zatvora
Fotografija je ilustrativnog karaktera i nije u nikakvoj vezi s navedenim događajem
Stjepan (25) proglašen je krivim i osuđen nakon što je mortus pijan oko pola sata iza ponoći vozilom naletio na pješake, djevojku (19) i mladića (16), javlja Danica.
Prema pravomoćnoj presudi, nesreća se dogodila još u veljači 2019. u mjestu Grabarje kod Kutjeva, a policija je neposredno nakon toga priopćila kako je vozač napuhao 3 promila alkohola! Mladi pješaci bili su teško ozlijeđeni, a vozač lakše.
Stjepan je oko 00,30 sati upravljao passatom požeške registarske oznake županijskom cestom u Grabarju, Ulicom kralja Tomislava iz smjera zapada u smjeru istoka, pod utjecajem od 2,88 g/kg apsolutnog alkohola u krvi, kako je kasnije utvrđeno analizom uzorka krvi.
“Vozio je u teškom pijanom stanju, čime su njegove vozačke sposobnosti bile bitno smanjene, pristajući na opasne posljedice vožnje u takvom stanju uslijed čega je 150 metara istočno od raskrižja sa županijskom cestom izgubio kontrolu nad upravljačem automobila.
Sletio je s kolnika u desnu stranu te prednjim dijelom automobila naletio na pješake Ivana i Veroniku, koji su se kretali bankinom uz desni rub kolnika u istom smjeru ispred njega, kojom prilikom su zadobili teške tjelesne povrede.
Pritom pješaci ni na koji način nisu doprinijeli nastanku štete jer su u trenutku naleta vozila bili izvan kolnika i da se optuženik kretao pravilno kolnikom tada do nesreće ne bi ni došlo, a što jasno proizlazi iz nalaza i mišljenja prometnog vještaka”, naveo je Županijski sud u presudi.
Stjepan je prvostupanjskom presudom Općinskog suda bio proglašen krivim zbog počinjenja kaznenog djela protiv sigurnosti prometa – izazivanjem prometne nesreće u cestovnom prometu te je osuđen na godinu i pol zatvora.
No, nakon žalbenog postupka, Županijski sud u Zagrebu kaznu mu je snizio na jednu godinu bezuvjetnog zatvora, piše Danica.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Spaljivao suhe grane, a onda je buknuo požar: Detalje objavila PU krapinsko-zagorska
Ministricu pitali bi li jela uzgoj iz vrta da živi preko puta otpada - pazite odgovor
Peto dijete u obitelji Petek
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
