Prijatelji se opraštaju od poginulog Mateja: "Trebao si me poslušati..."
Foto: Privatni album
Policijska uprava Karlovačka izvijestila je kako su danas u 11.06 sati zaprimili dojavu Hrvatskog centra za razminiravanje da je prilikom razminiravanja na prostoru bivšeg vojnog objekta u Oštarijama, općina Josipdol, smrtno stradao pirotehničar. Slijedilo je provođenje očevida i daljnje kriminalističko istraživanje te uključivanje nadležnih stručnih službi u cilju utvrđivanja svih okolnosti nastanka događaja.
Kako neslužbeno doznaje Mojportal.hr, riječ je o Mateju Robiću iz Velike Barne, naselja u sastavu Grada Grubišnog Polja. Na Matejevom Facebooku profilu prijatelji se opraštaju od njega, a jedna je prijateljica ostavila dirljivu poruku:
"Trebali smo kavu popiti koju smo prekjučer dogovorili. Trebao si me poslušati kad sam ti rekla da više ne radiš taj posao. Rekao si neće mene, već 13 godina mi nije ništa, a u dvanaestom mjesecu je gotovo s raziminiranjem. Počivaj u miru prijatelju, čuvali te anđeli. Život je tako nepravedan. Bože, zašto uzimaš dobre ljude?", stoji u oproštajnoj poruci prijateljice.