Preminuo jedan od omiljenih HRT-ovih novinara: 'Izgubili smo dobrog duha redakcije'
Hrvatska novinarska scena doživjela je danas, nažalost, još jedan tragičan gubitak. Sa HRT Radio Osijeka stigle su tužne vijesti o smrti njihovog dugogodišnjeg novinara, reportera, urednika, spikera i voditelja spikerske škole, Stjepana Filipovića.
“Postoje srca koja kucaju za Radio, nečujna u eteru, očima nevidljiva, ali su dio velikog radijskog srca. I kad prestane njihov ljudski vijek, ostaju utkana u našu svakodnevicu. Ne samo kao glas jednog vremena, nego kao veliki, bezvremeni Duh Radija. Takav je bio naš Stjepan Filipović”, započeli su u priopćenju.
“Na svom Radiju nije tek radio – on ga je živio i volio cijeli svoj radni vijek. K nama je došao početkom devedesetih, na spikersku audiciju. Markantni duboki muški glas nije prošao nezapaženo i ubrzo je postao jedan od nas”, nadodali su, istaknuvši koliko je bio bitan kao član kolektiva.
Stjepan je, kako su dalje priopćili, bio aktivan vjernik koji je djelovao u župnim zajednicama. Uz to je svirao orgulje i pjevao u župnim zborovima, a umjetnost je ‘volio u svim njezinim oblicima pa je posljednjih godina bio posvećen i umjetničkoj fotografiji’.
“Najvećim je profesionalnim postignućem smatrao sukomentatorstvo u prijenosu mise Ivana Pavla drugog u prigodi posjeta tadašnjoj Đakovačko – srijemskoj biskupiji te praćenje Papina pohoda istoku Hrvatske”, prisjetili su se njegovi neutješni kolege sa Radio Osijeka.
“Otišao je tiho i samozatajno, tako je i živio. Mi ga ispraćamo s ljubavlju i tugom, jer smo izgubili suradnika, prijatelja i dobrog duha redakcije. Ali, kako smo rekli na početku, ostaje zauvijek u srcu svog Radio Osijeka i svim našim srcima”, zaključili su, opraštajući se od svog bliskog prijatelja.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
