Poznat je vozač koji je bježao policiji u Zaboku. Evo koja kazna slijedi njega i vlasnicu vozila
Kako smo doznali od policije, neće samo vozač biti kažnjen, nego i vlasnica vozila.
Snimka 'policijske potjere' koja je protekle srijede snimljena u Dubravi Zabočkoj i objavljena na Facebook stranici PZKZŽ, izazvala je velik interes javnosti. Snimku možete pogledati OVDJE.
Ispod snimke pojavili su se svakojaki i brojni komentari pa se o čitavom slučaju oglasila i policija.
Kako su nam objasnili, u trenutku kad je policajac vidio vozača, prepoznao ga je jer se radi o osobi koja učestalo čini prometne prekršaje, te je po tome od prije poznata policiji. U tom trenutku policajac je zaključio, poznavajući navike tog vozača, da je pametnije odustati od potjere kako bi se izbjegla eventualna prometna nesreća.
- Daljnjim izvidima utvrđeno je da je vozač upravljao osobnim automobilom za vrijeme dok mu je vozačka dozvola bila oduzeta i ukinuta, zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova. Također, kad je prelazio preko pruge, nije se zaustavio na znak 'Stop'. Stoga smo protiv njega podnijeli optužni prijedlog Općinskom sudu u Zlataru, prema članku 32., članku 286. i članku 12. Zakona o sigurnosti prometa na cestama. Tim optužnim prijedlogom policija je predložila novčanu kaznu u iznosu od 13.500 kuna ili kaznu zatvora u trajanju od 60 dana, kao i zaštitnu mjeru zabrane upravljanjenm vozilima B kategorije u trajanju od tri mjeseca - rekao nam je glasnogovornik PU krapinsko - zagorske, Zoran Lončar.
No, kako smo doznali od policije, neće samo vozač biti kažnjen, nego i vlasnica vozila.
-Vlasnica vozila, koja je dala upravljati vozilom vozaču koji nema to pravo, budući mu je vozačka dozvola oduzeta i ukinuta, kaznit će se temeljem članka 229. Zakona o sigurnosti prometa na cestama, novčanom kaznom u iznosu od 3 tisuće kuna - rekao je Zoran Lončar.
Prethodni članak
Sljedeći članak
UŽAS U BEDEKOVČINI: Ženu je ubio kod susjeda, sebe u klijeti. Četvero djece ostalo bez roditelja
U palentu uvijek dodajte jedan poseban sastojak – bit će savršeno kremasta i toliko ukusna da će svi tražiti još
STRAVA U ZAGORJU: Ubio ženu pa sebe! Slijedi očevid
NOVI DETALJI UBOJSTVA U ZAGORJU: Vatrenim oružjem ubio ženu, pa si presudio u klijeti
DOZNAJE SE: Ubojica iz Bedekovčine već imao 4 kaznene prijave zbog nasilja u obitelji
Uskoro nestaje struje u nekoliko mjesta KZŽ.
Završen prvi vikend malonogometnog turnira Zagorska zipka
[FOTO] Glazbena diva Radojka Šverko nastupila u Donjoj Stubici i oduševila!
Odigrano je 3. kolo mini nogometne lige 'Terme Jezerčica – Gupčev kraj'
Borna Bakran je prvak Krapinsko-zagorske županije u kuglanju
Posebno priznanje za JU Zagorje zeleno u području ruralnog turizma
Ovaj vikend: Djed Božićnjak stiže u Westgate
PEVEX Zabok slavi rođendan i časti kupce s 15% popusta
Najbolji popusti za predblagdanski shopping
Bliži se kraj 2025., a mi još uvijek ručno provjetravamo? Možemo to i pametnije uz ventilaciju s rekuperacijom na akciji do -40%!
