Požari podmetnuti: Gore auti i kuće, vatra progutala poznatu uljaru
Navodno je izgorjelo je oko 20 kuća, no službenih podataka još nema
Zbog požara koji je u subotu ujutro izbio na području Piska i Marušića, evakuiran je dio mještana i turista iz naselja Mimice, a bude li potrebno, bit će smješteni u dvoranu u Omišu, rekao je glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković, piše Jutarnji.
- Pripremili smo dvoranu u Omišu za smještaj, bude li potrebno. Za sada ta potreba ne postoji te je dio mještana i turista izmješten iz boravišta - rekao je Hini Tucaković.
Kazao je da je u požaru "nagorjelo nekoliko kuća, ali najvažnije je da nitko nije stradao niti ozlijeđen". Dva kanadera koja su bila uključena u gašenje ovog požara, povukla su se u zračnu luku Resnik zbog jakih udara vjetra. Jedan od njih trebao bi uskoro ponovno poletjeti i uključiti se u gašenje požara, rekao je Tucaković. Prema informacijama s terena, izgorjelo je oko 20 kuća. Službenih podataka još nema.
Slobodna neslužbeno doznaje da je izgorjela uljara ‘Orgula‘ u Marušićima. Petar Zekan, direktor Orgule, tu je informaciju potvrdio, iako je i do njega došla preko mještana. Navodno se urušio krov te je uljara u potpunosti izgorjela. Što je sa strojevima i unutrašnjosti, znat će se tek nakon što se procijeni materijalna šteta.Sreća u nesreći, kazao nam je telefonski, je što nitko nije ozlijeđen. Nije bilo djelatnika u uljari.
Zamjenik načelnika PU splitsko-dalmatinske Siniša Mihanović dao je izjavu kako bi građane obavijestio o trenutnoj situaciji.
– Možemo kazati da je najintenzivnija situacija na području Omiša. Radimo sa svim drugim službama i po potrebi pomažemo da izađu iz opasnih situacija i mjesta. Što se tiče ovog jutros, proteklih par dana zajedno na području Omiša i Makarske intezivno istražujemo u smislu kaznenog djela podmetanja, to je nesporno utvrđeno očevidom. Sve raspoložive snage su na terenu i, radimo sve da dođemo što prije do počinitelja, želimo da izađemo iz jedne vrlo zaista opasne situacije – kazao je.
Još uvijek se ne može reći je li riječ o jednom ili više počinitelja, a provodi se i kriminalističko istraživanje oko uzroka požara. – Očevidom smo na jednoj lokaciji utvrdili koji je uzrok požara, ali zbog kriminalističkog istraživanja ne bi komentirao što smo pronašli. Definitivno je utvđeno da se radi o podmetnutim požarima na ovim lokalitetima, piše Večernji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Danas nas čeka novo nevrijeme, a kakav će biti ostatak tjedna? Božarov: 'Najgore je iza nas'
Detalji filmskog bijega: Prijetio bivšoj partnerici, bio u zatvoru pa pobjegao policajcima u lisicama
Podmetnuli 10 požara: Jedan dobio 220.000€ od države, dvoje su misterij
Evo gdje sutra u Zagorju od jutra neće biti struje
Drama: Zatvorenik pobjegao policiji!
Uručene iskaznice novim pripadnicima prometne jedinice mladeži
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
