Povodom Martinja, zagorska policija pojačano će nadzirati promet!
Policijski službenici Policijske uprave krapinsko-zagorske će od 8. do 12. studenog, pojačano postupati u prometu u cilju sprječavanja i sankcioniranja činjenja najtežih prometnih prekršaja, povodom Martinja koji se obilježava u ponedjeljak 11. studenog. - Aktivnosti će se provoditi planski i koordinirano sa susjednim policijskim upravama na svim glavnijim prometnim pravcima, ali i na svim ostalim cestama - rekli su iz PU krapinsko-zagorske.
Alkotestirat će se svi zaustavljeni vozači, nadzirat će se brzina kretanja vozila, korištenje sigurnosnog pojasa vozača i svih putnika u vozilima i korištenje dječje sjedalice, nepropisna uporaba mobitela u vožnji te drugih prekršaja koji utječu na nastanak ili posljedice prometnih nesreća. Ujedno, tih će datuma i tijekom dana policijski službenici kroz redovnu službu pojačano nadzirati i sankcionirati prekršaje vožnje pod utjecajem alkohola i droga te prekoračenja brzine.
U cilju preveniranja vožnje te pješačenja pod utjecajem alkohola PU krapinsko-zagorska upućuje apel:
- da se vozači suzdrže od ispijanja alkoholnih pića, odnosno da poštuju prometne propise,
- da se u društvima odrede vozači koji neće konzumirati alkoholna pića i koji će svoje prijatelje sigurno dovesti svojim kućama, ili da se dogovori neka druga vrsta prijevoza (taxi i dr.),
- vozači koji će ipak piti alkoholna pića da se suzdrže od vožnje u takvom stanju jer vožnjom u pijanom stanju ne ugrožavaju samo sebe već i ostale sudionike u prometu (putnike u vozilu, pješake, vozače i putnike u ostalim vozilima itd.),
- savjetujemo pješake da se suzdrže od pješačenja u alkoholiziranom stanju jer i oni isto u takvom stanju ugrožavaju svoju i tuđu sigurnost.
-isto tako savjetujemo vozače bicikla, te podsjećamo kako su dužni od prvog sumraka do potpunog svanuća imati upaljena na prednjoj strani bicikla jedno bijelo svjetlo, a na stražnjoj strani crveno, dakako isti moraju nositi i reflektirajući prsluk kako bi bili što uočljiviji u prometu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
LIJEPA VIJEST: U Zagorju proteklog tjedna rođene 24 bebe, evo tko su i odakle njihove mame
Sudbina im konačno vraća osmijeh: 4 znaka kojima kolovoz donosi kraj muke i početak boljeg života
Dea Presečki sama pješači 280 kilometara Camina u plemenitu svrhu. I vi možete pomoći
[FOTO i VIDEO] Skršio inox stupove u Zaboku i pobjegao, očevid je u tijeku
Samo 307 Zagoraca je ima: Za branje gljiva bez dozvole kazne su enormne. Evo iznosa
Dnevni horoskop: Veliki sudbinski preokret za tri znaka, a evo koga očekuje neočekivani financijski dobitak!
Policija objavila detalje tragedije: Poginulo četverogodišnje dijete
Maloljetni motorist sudario se s traktorom, helikopterom je prebačen u bolnicu
Jembrih: Centar za starije donosi 50 novih radnih mjesta, svako dijete dobit će mjesto u vrtiću, a Lobor gradi prve stanove
Polke, valceri i dobra zabava: Loborfest se vraća u velikom stilu
Što učiniti ako pronađete ptića?
Započelo uređenje ulaza na Novom groblju u Tuhlju
Upravitelj Gospodarenje stanovima d.o.o. nastavlja ulaganja u energetsku obnovu – dovršena obnova zgrade u Zlataru, Matije Gupca 1
Gospodarenje stanovima d.o.o. uspješno privelo kraju još jedan projekt energetske obnove u Zlataru
Kako pomoći ježevima?
