Policija zadržala do triježnjenja pijanog vozača! Evo koliko je napuhao
Provedenim nadzorom u prometu, na području koje sigurnosno pokriva Policijska uprava krapinsko-zagorska tijekom proteklog vikenda utvrđena su ukupno 83 prometna prekršaja od čega; 9 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila, 7 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, 7 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu i 60 ostalih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu kod vozača utvrđena je tijekom kontrole prometa u petak, 5. siječnja 2024. godine, oko 20,30 sati u Krapini Selu kod 58-godišnjeg vozača koji je osobnim automobilom upravljao pod utjecajem alkohola od 2,00 promila, a vozač također nije bio vezan sigurnosnim pojasom. 58-godišnjaku je određeno zadržavanje u prostorijama policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva, alkohola.
Zbog počinjenih prekršaja iz čl.199., i čl. 163., Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv 58-godišnjeg vozača biti će podnijet optužni prijedlog s predloženom novčanom kaznom od 1 400 eura i zaštitnom mjerom zabrane upravljanja vozilima „B“ kategorije u trajanju od tri mjeseca.
Prethodni članak
Sljedeći članak
[FOTO] Viktor Šimunić predstavio svoju djevojku i objavio zajedničku fotografiju
Žena (64) svaki dan u crkvi krala milodar, 'ordinirala' je i na Veliku Gospu
Nestale su barake na Bračku: Na njihovom mjestu već počeli radovi, evo što se sad gradi
Funkcija na klimi koju mnogi ne koriste: može smanjiti potrošnju, a prostor ostaviti rashlađenim
Velika kiša novca u rujnu: 4 znaka neće znati gdje da stave sav taj novac – sudbina se mijenja preko noći
Peto dijete u obitelji Petek
Prijem za vatrogasce: ''Građani Varaždina u najtežim trenucima mogu računati na vrhunske profesionalce''
Netko je jučer policiji predao 40 komada streljiva: Evo što poručuju iz policije
U Konjščini se ove nedjelje održava 12. biciklijada „Putevima rudara“
Mlada vozačica izazvala kaos na benzinskoj postaji. Evo koliko je 'napuhala'
Važnost divljih oprašivača
Zaboravite na tipske stanove: Arhitekt Saša Vlajo otkrio nam je kako izgleda dom u kojem je svaki kvadrat krojen po mjeri stvarnog života
Svjetski dan rendžera – 31. srpnja
Imate modernu kuću, savršenu izolaciju i snažnu klimu, ali pojavljuju se vlaga i plijesan, a vi se osjećate umorno?
Valoviti papir Dunapack zapošljava: Postanite dio uspješnog tima jednog od najvećih proizvođača papirne ambalaže u Europi
