Policija uhvatila 10 alkoholiziranih vozača
Lopovi su imali aktivni tjedan. Krali su po klijetima, gospodarskim objektima, ali i po trgovinama.
Tijekom proteklog vikenda zagorska je policija provodila preventivno represivnu akcija u prometu usmjerena na nadzor vozača pod utjecajem alkohola i opojnih droga. Tom prilikom je zabilježeno ukupno 23 prekršaja od kojih izdvajamo deset prekršaja vožnje motornim vozilom pod utjecajem alkohola, jedan prekršaj odbijanja testiranja na droge te 12 ostalih prekršaja.
Najveća izmjerena koncentracija alkohola bila je 2,20 g/kg, a iz prometa je isključeno 11 vozača, doznajemo u PU krapinsko - zagorskoj.
Proteklih tjedana lopovi su krali i po zagorskim klijetima. Tako je u razdoblju od 29. studenoga do 12. prosinca u Donjoj Stubici nepoznati kradljivac nasilno ušao u vikend kuću iz koje je otuđio šest komada metalnih cijevi i desetak metara žičanog pletiva, oštetivši 51- godišnjeg vlasnika za nekoliko tisuća kuna.
Okradena je i vikendica u Krušljevom Selu. Nepoznati lopov je 48-godišnjoj vlasnici otuđio hrpu toga: hladnjak, štednjak, plinsku bocu i inox bačvu, a materijalna šteta procijenjena je na nekoliko tisuća kuna. Kralo se i u Ravnicama Desiničkim. Lopov je iz gospodarskog objekta 52-godišnjeg muškarca ukrao samohodnu motornu kosilicu, motornu kopačicu, motorni trimer i sjekiru.
Osim klijeti i gospodarskih objekata opljačkana je i trgovina u Konjščini iz koje su ukradene cigarete i novčani polog. Prema izvješću policije, šteta se cijena više tisuća kuna. (M. Bašak)
Prethodni članak
Sljedeći članak
Lijepa vijest: Akciji darivanja krvi za žene pristupilo njih 43
Kaos na autocesti od Zaboka prema Zagrebu: Više vozila sletjelo s ceste
TUŽNA VIJEST: Umro je legendarni dr. Marcel Majsec
OB Zabok objavila važnu obavijest za pacijente - stupa na snagu odmah
[FOTO i VIDEO] Nevrijeme se širi Zagorjem: Tuča pogodila više mjesta
Dan općine Mače: ‘Imamo nešto što se ne može kupiti novcem - zajedništvo, bogat društveni i kulturni život’
Gradonačelnica Zaboka Valentina Đurek održala prijem za ekipu SD Tekstilca
''Oporuka'' Đurđice Seleš stiže u Mariju Bistricu, rezervirajte kartu
I sutra u Zagorju radovi HEP-a. Evo gdje od jutra neće biti struje
Više od 400 gostiju stiže u Zagorje: Sprema se dvodnevna vinska i gastro fešta među kletima, ulaznice su u prodaji!
Dan orhideja 2026.
Dođite na Dane orhideja i sretnite tajanstvene stanovnike Strahinjčice
Zašto se plijesan stalno vraća – iako je redovito čistite?
80 godina Ivančice d.d.: Od male ivanečke zadruge do vodećeg proizvođača dječje obuće u Hrvatskoj
City Nature Challenge 2026 – pridruži se i otkrij prirodu oko sebe
