PODIGNUTA OPTUŽNICA: U Zagorju majka mrtvu bebu bacila na otpad
Općinsko državno odvjetništvo podiglo je optužnicu protiv 29-godišnjakinje zbog počinjenog kaznenog djela povrede mira pokojnika, piše Danica.hr.
“Podignutom optužnicom okrivljenicu se tereti da je počinila navedeno kazneno djelo neutvrđenog dana od prosinca 2022. do 20. siječnja 2023., na području jednog mjesta u Krapinsko-zagorskoj županiji”, navode tužitelji.
Kako neslužbeno doznaje Danica.hr, riječ je o mučnom slučaju kad je mrtvo tijelo novorođenčeta pronađeno uz dio deke, odbačeno na građevinski otpad na privatnom zemljištu kod Đurmanca.
Ispostavilo se kako je beba rođena mrtva, a majka ju je potom odbacila na otpad. “Tko neovlašteno iskopa, odnese, ošteti, uništi, sakrije ili premjesti tijelo, fetus, dio tijela ili pepeo umrle osobe, ili tko oskvrne tijelo, kaznit će se kaznom zatvora do dvije godine”, stoji u Kaznenom zakonu za to nedjelo za koje tužitelji terete majku.
Mrtvo tijelo novorođenčeta pronađeno je 29. siječnja lani blizu Đurmanca u Zagorju te je utvrđeno da je majka počinila kazneno djelo povrede mira pokojnika.
“Protiv osumnjičene podnijeta je kaznena prijava državnom odvjetništvu u Zlataru. Imajući u vidu zaštitu i dobrobit obitelji, nismo u mogućnosti iznositi više detalja provedenih izvida i kriminalističkog istraživanja”, rekli su tada u zagorskoj policiji.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Gotovo svi pogriješe čim donesu lubenicu kući, a zbog toga izgubi slatkoću
Vuk noćas ušao u dvorište u Zagorju? 'Uspjela sam ga snimiti bljeskalicom'
Jednostavno i pristupačno: Riješite se crnih mrlja na ružama uz jednu namirnicu iz hladnjaka
Nesvakidašnja krađa u Zagorju: Ženi iz vrta ukrali 200 kg krumpira
Plenković: Plaća je 1555 eura, a mirovine dižemo na 800 eura
Danas počinju ''Dani folklora i zabave Laz 2026.''
U nedjelju će se odigrati malonogometni turnir „Lug Zabočki 2026.“
Tragična nesreća: Devetnaestogodišnji Nijemac stradao na quadu
Općina Đurmanec za rad udruga osigurala više od 96 tisuća eura
Pucnjava na parkiralištu: dvije osobe teško ozlijeđene, počinitelj u bijegu
Monitoring bijele rode 2026.
Aplikacija iNaturalist – istraži i podijeli svoja opažanja iz svijeta prirode
Prirodan izgled novi je beauty imperativ: Sve više Zagorki bira suptilne estetske tretmane
Održana 11. Noć noćnih leptira
[VIDEO] Zašto pacijenti sve češće biraju EsteticaDent, jedan od najmodernijih dentalnih centara u Zagorju
