OSTAVKA ZBOG PREBRZE VOŽNJE: Darko Car više nije načelnik zagorske policije!
Načelnik Policijske uprave krapinsko - zagorske Darko Car dao je danas ostavku na svoju dužnost i to nakon što je, kao što je priopćio sam MUP, utvrđen prekršaj nepoduzimanja daljnjih radnji, a vezan za prometni prekrašaj kojeg je prvi čovjek zagorske policije počinio. 
Kako stoji u MUP - ovom priopćenju, a rečeno je i na konferenciji za medije, 9. ožujka 2019. godine utvrđen je prekršaj prekoračenja brzine kretanja vozilom na DC-306 u mjestu Sabunike, za osobno vozilo u privatnom vlasništvu, a kojim je upravljao načelnik Policijske uprave krapinsko-zagorske. On se spomenutom cestom, izvan naselja, kretao brzinom od 122,5 km/h, a koja je, nakon umanjenja za 10% sigurnosne razlike, bila 50,3 km/h veća od dopuštene. O navedenom prekršaju policijski su službenici pismena sastavili naknadno, a procesuiranje pokrenuli također nakon ranije navedenih medijskih objava. 
Na press konferenciji je rečeno kako iz provedenog izvanrednog nadzora proizlazi sumnja da su petorica policijskih službenika Policijske uprave zadarske, i to dvojica policijskih službenika koji su postupali, sadašnji i tadašnji načelnik Postaje prometne policije Zadar, možebitno počinili tešku povredu službene dužnosti.
Osim Cara ostavku su podnijeli i načelnik Postaje prometne policije Zadar Anton Dražina, ali i medijski najeksponiraniji akter priče, zamjenik ravnatelja policije Josip Čelić koji je u ožujku na cesti pokraj Briševa vozio, kako je objavljeno, brže od 160 kilometara na sat. Na tom je mjestu dozvoljeno 50 km/h. Snimio ga je tada presretač, ali prekršaj i snimka navodno nisu zavedeni u policijskom sustavu. Ćelić nije prijavljen sve dok jedna televizijska kuća nije došla u posjed snimke i objavila priču. 
Valja reći kako je, sada već bivši načelnik Policijske uprave krapinsko - zagorske Darko Car, odlukom MUP - a premješten na drugo radno mjesto. O kojem se radnom mjestu radi i tko će naslijediti Cara saznat ćemo u idućim danima.
                Prethodni članak
            
                Sljedeći članak
            
						
                
                
                
                
                
                
                
                
		        Gostovala kod Stankovića pa iznenadila objavom nakon emisije: ‘Ide tužba’
	        
		        U Zagorju uhićen strani radnik! Policija objavila šokantan razlog
	        
		        Čudo u Strmcu: Baku našli živu u šumi nakon 4 dana
	        
		        Stravična nesreća: Autom udario u zaštitnu ogradu. Vozač poginuo na licu mjesta
	        
		        Lovci u šumi naišli na jeziv prizor! Odmah stigla policija
	        
						U požaru ozlijeđen radnik, gašenje će trajati do jutra
						
						Plenković: "Ova Vlada ne tolerira revizionizam i ustaštvo"
						
						Grupa Profeel prvi bend iz Zagorja u TOP 5 liste ‘HR TOP 100’
						
						Dišeći vert – spoj prirode i čovjeka
						
						Uskoro kreće rekonstrukcija željezničkog kolodvora u Bedekovčini 
						
		Jesen je vrijeme za sadnju: lukovice koje bude proljeće i hrane prirodu
	
		Dan za pamćenje: Mjesto gdje shopping postaje pravi doživljaj
	
		[VIDEO] AQUADENT – nova era dentalne skrbi stigla u Zagorje
	
		Do 4 puta dnevno izmijenite kompletan zrak u svom prostoru – bez gubitka temperature, bez vlage, a za cijenu jedne kave godišnje i besplatnu montažu!
	