Narko boss koji je ordinirao po Zagorju sakrio oko 100 kg kokaina. Policija ga našla u bačvama
Foto: MUP
Kao što smo svojevremeno pisali OVDJE, policija je početkom studenog razbila narko lanac na čelu s 57-godišnjim Makedoncem, koji je iznajmio kuću u centru Krapinskih Toplica i jednu klijet u Grabrovcu kod Zaboka, kako bi tamo sa svojim suradnicima vodio dobro uigrani narko biznis.
Policija je tada u Krapinskim Toplicama pronašla oružje i novac, a u Grabrovcu u klijeti 4 kilograma kokaina. Naknadnim pretragama na području Zagreba pronađeno je još dvadesetak kilograma kokaina u prostorima kojima se koristio Makedonac, no, policijski istražitelji tu nisu stali već su 'kopali' dalje.
Naime, kako je u srijedu priopćila policija, pronašli su sada još gotovo sto kilograma kokaina koji se, kako se vidi na fotografijama, nalazio u plastičnim bačvama (kacama), a koje je diler sakrio na jednom od imanja koje je koristio.
„Policijski službenici Policijskog nacionalnog ureda za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (PNUSKOK – Služba Zagreb) u koordinaciji s Uredom za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta nastavili su kriminalističko istraživanje vezano uz kaznena djela zločinačkog udruženja te neovlaštene proizvodnje i prometa drogama u sastavu zločinačkog udruženja o kojima smo izvijestili u dva navrata u studenom ove godine. U sastavu zločinačkog udruženja nabavljali, skladištili, prevozili i preprodavali kokain U nastavku kriminalističkog istraživanja pronađeno više od 20 kilograma kokaina. Tijekom kriminalističkog istraživanja na području Zagrebačke županije na temelju sudskog naloga obavljena je pretraga doma i drugih prostorija koje je koristio osumnjičeni 57-godišnjak te je pronađeno još 95 kilograma kokaina. S prijašnjim pretragama ukupno je od osumnjičenog 57-godišnjaka pronađeno i privremeno oduzeto oko 119 kilograma kokaina. Uredu za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta policija je podnijela posebno izvješće kao nadopunu kaznene prijave.“, priopćila je policija.
Prethodni članak
Sljedeći članak
Četiri brzorastuće vrste povrća: Posadite sada i jedite već za 30 dana
Teška ozljeda u Konjščini. Na terenu bila i hitna
Čokoladna glazura koja se ne raspukne pri rezanju: Samo jedna žlica ovog sastojka daje savršen sjaj
Veliki požar, vatra zahvatila autobuse, vatrogasci na terenu
Više od 850.000 Hrvata uskoro će dobiti novac na svoj račun
TUŽNA VIJEST: Preminuo osnivač i dugogodišnji predsjednik zagorskog Oldtimer kluba
Pijani 28-godišnjak uzrokovao prometnu: Četiri osobe završile u OB Zabok
U prometnoj nesreći teško ozlijeđen 16-godišnjak
Odlične Zabočanke slavile u derbiju i potvrdile naslov viceprvakinja
U 11 kategorija nastavlja s pobjedama
Sudjelujte u akciji 'Jeste li ih vidjeli? - proljetnice' putem mobilne aplikacije
BRZI RAST AQUADENTA S JASNOM VIZIJOM: Od jedne ordinacije do nove lokacije i estetske medicine
Zdravo tlo - zdrava hrana: Kako uzgojiti zdravu hranu u našem povrtnjaku?
Kandidacijske liste za izbore za mjesne odbore općine Sveti Križ Začretje
Prijavite se na 17. trijenale zagorskog suvenira
