Naoružani Zagorec odlučio 'položiti' oružje! Oglasila se policija
Zagorska je policija danas objavila kako je još jedna osoba odlučila dragovoljno predati oružje i streljivo.
''U petak, 8. ožujka 2024. godine, jedna osoba je u sklopu akcije „Manje oružja, manje tragedija“ policijskim službenicima dragovoljno predala 32 komada streljiva raznog kalibra, dva revolvera domaće izrade i jednu pušku domaće izrade.
Podsjećamo građane da je u tijeku provođenje akcije "Manje oružja - manje tragedija", odnosno prema Zakonu o nabavi i posjedovanju oružja građana oružje se može predati uvijek i protiv osobe koja ga dragovoljno predaje neće se pokretati ni kazneni niti prekršajni postupak, ukoliko oružje prijavi nadležnom tijelu radi predaje prije početka primjene svih zakonskih policijskih ovlasti.'' – piše policija i dodaje:
''Pozivamo i apeliramo na sve one, koji još negdje u svojim domovima čuvaju ili skrivaju oružje, streljivo ili minsko-eksplozivna sredstva da ih dragovoljno predaju, s napomenom da građani ne donose sami oružje i eksplozivna sredstva u policijske postaje kako ne bi došlo do njihovog aktiviranja i neželjenog ozljeđivanja, već da o svojoj nakani predaje obavijeste na broj 192 ili najbližu policijsku postaju. Policija će poslati stručne i osposobljene policijske službenike, koji će opasna sredstva preuzeti na siguran način. Dragovoljna predaja oružja vremenski je neograničena, a o svemu se dodatno možete informirati i putem besplatne telefonske linije 0800 88 92.''
fotografija je ilustracija i nije izravno povezana sa objavom
Prethodni članak
Sljedeći članak
Prognostičar objavio do kad će trajati olujna kiša i jak vjetar u Zagorju
Jednostavno, a ukusno: Uskrsni kuglof koji vam mora uspjeti, a priprema se za čas
Najsretnija vijest 🍀 U Zagorju rođena 21 beba. Evo tko su i odakle njihove mame
FOTO i VIDEO IZ ZRAKA: Poplava kod Zaboka, voda ušla i u kuće
Župan Kolar oglasio se o izvanrednoj situaciji: 'Ovo što se događa ne ide nam u prilog'
Plenković i Milanović su se dogovorili! Evo kad će se održati ključna sjednica!
Užas na obilaznici: Ograda prošla kroz auto, vozač mrtav. Još četvero ljudi ozlijeđeno
Uskrsna radionica izrade vijenaca u Loboru spojila kreativnost, zajedništvo i humanitarnu notu
Grad Zabok se oglasio o poplavi: 'Donijet ćemo odluku o nadoknadi štete građanima'
Daljnji razvoj i promocija Marije Bistrice. Sve više i smještajnih kapaciteta
PONOVO VAS DARUJEMO: Osvojite uskrsni pinklec za sebe ili nekog koga želite razveseliti!
Što je obnova prirode?
Očna optika Cviker slavi 5. rođendan: ‘To je priča o povjerenju, zajednici i upornosti’
Invisalign i bol: boli li terapija i kako ublažiti pritisak u prvim danima?
Međunarodni dan šuma - 21. ožujka
