Muškarcu pozlilo, dvojac glumio da mu pomaže, a onda je uslijedio užas
Foto: Ilustracija Pixsell (Nije u vezi s navedenim događajem)
Policija je dovršila kriminalističko istraživanje nad 23-godišnjakom i 33-godišnjakom koji su u subotu napali 59-godišnjaka na Trešnjevci u Zagrebu.
Osumnjičeni su za kazneno djelo razbojništva, a 33-godišnjakinja i za kazneno djelo računalne prijevare.
"U subotu 11. listopada 2025. oko 15.30 sati, osumnjičeni su zajedno došli su do parka koji se nalazi ispred ugostiteljskog objekta u Ulici Božidara Adžije, gdje su uočili kako je oštećeni, kojem se torbica nalazila ovješena preko prsnog koša, pao na tlo uslijed vrtoglavice zbog čega su mu se počeli približavati s ciljem da protupravno prisvoje tuđu pokretnu stvar, potom je osumnjičena pomogla mu da ustane, dok je osumnjičeni prišao mu s leđa i gurnuo ga, uslijed čega je 59-godišnjak pao te udario glavom o tlo i izgubio svijest", objavila je policija.
Tada su mu uzeli torbicu s dokumentima, mobitelom, bankovnom karticom i ključevima automobila te se udaljili. Uzeli su mobitel i kartice te ključeve, a onda je 33-godišnjakinja u smeće u obližnjoj ulici bacila torbicu u kantu za smeće.
"Nešto kasnije, na obližnjem kiosku, osumnjičena je neovlašteno koristila ranije otuđenu bankovnu karticu i kupila artikle u manjem novčanom iznosu. Potom su zajedno došli do trgovine, gdje se osumnjičena i dalje neovlašteno koristeći karticu kupila artikle u iznosu od desetak eura, da bi se potom vratili do kioska gdje je osumnjičena ponovno bankovnom karticom kupila artikle. Nakon toga, pokušala je provesti transakciju u obližnjoj trgovini, ali je transakcija odbijena", objavila je policija u priopćenju.
Ukupno su muškarca oštetili za oko 830 eura, a iznos je muškarcu djelomično obeštećen, dodala je policija.
Osumnjičeni su u zakonskom roku predani pritvorskom nadzorniku dok je posebno izvješće dostavljeno Općinskom kaznenom državnom odvjetništvu u Zagrebu.
Prethodni članak
Sljedeći članak
TUŽNA VIJEST: Preminuo velikan hrvatskog slikarstva
Predsjednik Milanović sutra dolazi u Zagorje
Zagorje: Autom udarila u betonski most, prevezena u OB Zabok
Kreće rekonstrukcija i dogradnja OŠ Krapinske Toplice s novom sportskom dvoranom: 'Ovo je veliki iskorak'
Policija otkrila nove informacije o eksploziji u kojoj je preminula jedna osoba
Danas bez struje jedan grad i 12 mjesta u Zagorju. Evo od kad do kad
TOURISM 365 pokreće Young Crew Meet Up i stavlja novu generaciju u središte industrije
Horor u Zagrebu: Provalili u kuću, maloljetnik obranio obitelj
Likovna udruga Iskrica Zabok 'LUIZ' poziva vas na humanitarnu slikarsku koloniju!
Drama u trgovini: Zbog optužbi za drogu izbio sukob
Izvučen dobitnik: Evo tko osvaja ove vrhunske INKOP cipele
Med Contour Multipower: nekirurško oblikovanje tijela uz posebnu promotivnu ponudu
Poziv na predstavljanje vodiča za šumovlasnike
Ruralno. Zeleno. Digitalno. Održivo. - FUTURRA Požega – studij za karijeru budućnosti
Što učiniti ako pronađete ptića?
